RaDYo Player Yükleniyor...
 AGD’den Gerçek Gündem Konferansı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
AGD’den Gerçek Gündem Konferansı
Gündem
2018-01-16 14:46

AGD’den Gerçek Gündem Konferansı

AGD’nin 'Gerçek Gündem Konferansları'nda konuşan  Eğitimci Bekir Tekkaymaz:

 

-Yaşadığımız dünyadan sorumluyuz. 7 milyarlık nüfusu ile insanlık cahiliye dönemini yeniden yaşıyorsa, kan gövdeyi götürüyor, kardeş kardeşi katlediyorsa, bu çağa mutluluğu kim getirecek? İslam’ın mesajını insanlığa kim ulaştıracak? Biz Müslümanlar olarak bu sorumluluğu omuzlarımızda hissetmeliyiz. Yeryüzünde yeniden bir saadet asrı tesis edecek olanlar elbette bizleriz.

 

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 81 ilde başlatılan 'Gerçek Gündem Konferansları'nın Konya'daki ilk programı AGD şube binası konferans salonunda yapıldı. Eğitimci Bekir Tekkaymaz'ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıya dernek üyeleri katıldı. Bekir Tekkaymaz konferansta, "Emperyalizmin tuzakları ve çözüm yolları" konusunu anlattı. Hadis-i Şerif’te “Mümin başkalarıyla ülfet eden, başkalarının kendisi ile ülfet ettiği, dostluk kurduğu, insani ilişkiler geliştirdiği kişidir. Ülfet etmeyen ve ülfet kurulmayan kimsede hayır yoktur” buyrulduğunu ifade eden Tekkaymaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Peygamberimizin yaşadığı çağa ne isim veriyoruz? Asrı Saadet. Mutluluk asrıdır o dönem. Ya öncesine ne diyoruz; Cahiliyye. Cahiliye; zulüm, adaletsizlik ve ahlaksızlık çağı demektir. Cahiliye kültürü; bencil, çatışmacı, intikamcı, ayrıştırıcı, sonuçta zulüm ve şiddet üreten bir karaktere sahiptir. Peygamber (sas) Efendimiz’in daha peygamber olmadan Mekke’deki haksızlıklar ve zulümler karşısında, ahlaksızlıklar karşısında kurulmuş, adaleti tesis etmek üzere kurulmuş “Erdemliler Hareketi” Hılfu’l-Fudul isimli cemiyete aktif olarak katıldığını biliyoruz. Ümmet olarak Hılfu’l Fudulu anlamak zorundayız. Yaşadığımız dünyadan sorumluyuz. 7 milyarlık nüfusu ile insanlık cahiliye dönemini yeniden yaşıyorsa, kan gövdeyi götürüyor, kardeş kardeşi katlediyorsa, bu çağa mutluluğu kim getirecek? İslam’ın mesajını insanlığa kim ulaştıracak? Biz Müslümanlar olarak bu sorumluluğu omuzlarımızda hissetmeliyiz. İnsanlığa bir arada yaşama ahlakını öğretecek olan bizleriz, cahiliyye kirlerini temizleyecek, yeryüzünde yeniden bir saadet asrı tesis edecek olanlar elbette bizleriz. Söyleyecek sözümüz, yürüyecek yolumuz var."

IRKÇI EMPERYALİZM SÖMÜRÜYOR

"7 milyarı 27 milyar hatta 57 Milyar insan yaşasa yeryüzü bütün insanların bu dört temel ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede yaratılmıştır" diyen Tekkaymaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Allah Azze ve Celle dünyayı bu kapasitede yaratmıştır. Yaşadığımız dünyada; enerji kaynakları, enerji nakil yolları, okyanus ticareti, nükleer teknoloji, uzay teknolojisi, kitle imha silahları, bankacılık ve finans sistemi, medya ve iletişim sektörü, tohum ve gıda sektörü neredeyse tamamıyla bir azınlığın kontrolündedir. Dünya nüfusunun yüzde 1’i geri kalanların tamamından daha fazla servete sahiptir. Dünyanın en zengin 62 kişisinin serveti, toplam serveti dünya nüfusunun yarısının serveti kadardır. Her gece 800 Milyondan fazla insanın aç yattığı, 1 Milyardan fazla insanın sağlıklı içme suyuna sahip olamadığı, her 12 saniyede bir çocuğun tamamen önlenebilir hastalıklardan dolayı yaşamını yitirdiği, her 4 saniyede bir insanın mülteci durumuna düştüğü bir gezegende yaşıyoruz. Dünya Niçin Her Geçen Gün Yaşanılması Zor Bir Gezegen Haline Geliyor? Bütün bu sıkıntıların, acı tabloların sebebi coğrafi koşullar, iklim, kuraklık falan değildir. Kaynak sıkıntısı değildir. Bu yaşanılanların sebebi insanın insanı sömürmesidir. İnsanın kendi elleriyle, servet hırsıyla karada ve denizde fesat çıkarmasıdır. Gizli dünya devleti diye ifade ettiğimiz, çok uluslu şirketler ve güç merkezleri yoluyla dünyayı yöneten Siyonist – Irkçı Emperyalizm dünya da adalet gibi bir kaygı, nimet külfet paylaşımında denge gibi bir kaygı taşımıyor. Sayıları 30- 40 Bini geçmeyecek olan bir şımarık azınlık tüm dünyayı kurduğu mekanizma sayesinde sömürüyor. Dolar yoluyla, faiz yoluyla, bankalar yoluyla, çok uluslu şirketler yoluyla hükümetleri yönlendiriyor, darbeler, ekonomik krizler, iç çatışma ve savaşlar çıkarıyor ve insanlığı sömürüyor. Ellerindeki tüm kaynakları, orduları, kitle imha silahlarını, teknolojiyi bu fesadın, dengesizliğin ve sömürü sisteminin devamı için kullanıyorlar."


Bu haber 455 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   9 + 5 = ?

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM