RaDYo Player Yükleniyor...
 Zeytin Dalı, bölgeye huzur getirecek Afrin'de yekvücut olmalıyız
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Zeytin Dalı, bölgeye huzur getirecek Afrin'de yekvücut olmalıyız
Siyaset
2018-01-24 14:12

Zeytin Dalı, bölgeye huzur getirecek Afrin'de yekvücut olmalıyız

Karamollaoğlu, “Afrin’e yönelik bir operasyon var. Operasyonun kısa bir sürede başarıyla sonuçlanacağını düşünüyoruz. Bölgede huzurun sağlanacağını düşünüyoruz. Tabii Suriye’de yaşanan gelişmeler bir anda olmadı. Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan Hoca, ABD’nin Irak işgal etmesinin ardından hedefteki diğer ülkelerin, Suriye, İran ve Türkiye olacağını söylemişti. Korktuğumuz başımıza geldi” dedi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na açık ve tam desteğini bir kez daha belirtti. Karamollaoğlu, son günlerin en sıcak konuları arasında yer alan Zeytin Dalı Harekâtı ve iktidarın ekonomi politikalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İKTİDARA ÇÖZÜM YOLLARINI DA SUNUYORUZ

Son süreçte vatandaşların Saadet Partisi’ne yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Herkese hitap ediyoruz. Milletin derdini aktarmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız için sürekli kafa yorup çalıyoruz. Bazıları bizim bu tür fikirleri söylememizden rahatsız oluyor. Ancak biz konuşmaya devam edeceğiz. Çünkü biz inandığımız ve bildiğimiz şeyleri söyleyeceğiz. Biz şahısları karşımızı alıp rencide etmiyoruz. Gerçekler neyse onu söylüyoruz. Çözüm yollarını da söylüyoruz. Ancak maalesef bunu dikkate almıyorlar. Dikkate almayınca ümitsizlik artıyor. O zaman da vatandaşlar gerçeği biliyor, Saadet Partisi’ne yöneliyor” dedi.

ERBAKAN HOCA UYARMIŞTI

Karamollaoğlu, Zeytin Dalı Harekâtı’na bir kez daha açık ve tam bir destek vererek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Afrin’e yönelik bir operasyon var. Operasyonun kısa bir sürede başarıyla sonuçlanacağını düşünüyoruz. Bölgede huzurun sağlanacağını düşünüyoruz. Tabii bu gelişmeler bir anda oluşmadı. Yanlış yürütülen dış politika yüzünden oldu. Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan Hoca ABD’nin Irak’ı işgal etmesinin ardından hedefteki diğer ülkelerin Suriye, İran ve Türkiye olacağını söylemişti. Korktuğumuz başımıza geldi. Bu konuda olayları iyi bir şekilde incelememiz gerekiyor. Hükümetin bu konuda muhalefete kulak vermesi gerekiyor. Arkadaşlarımız bizleri dinleseydi durum buralara gelmezdi”

HUKUKU SAĞLAM BİR ZEMİNE OTURTACAĞIZ

Saadet Partisi'nin iktidara geldiğinde ilk işinin hukuku sağlam bir zemine oturtmak olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, "Parti olarak biz, adaletin mülkün temeli olduğunu biliyoruz. Adalet olmadan huzur ve barış olmaz. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Bir ülkede en önemli mesele adalettir. Ülkemizde şuan kutuplaşma ve kamplaşma çok arttı. Kutuplaşma ve kamplaşma adalet ile çözülür. Biz bunu bu şekilde çözeceğimizi düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

TOPLUMSAL SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Hükümetin ekonomik sistemin borca yönelik işlediğine dikkat çeken Karamollaoğlu, "Faiz aldı başını gidiyor. 71,1 milyar faiz var. Bu demektir ki, bütçenin yüzde 10'u faize gidiyor. Son 5 senede 400 milyarı faize yatırdık. Biz bunu yatırıma yönlendirseydik, Türkiye'de işsizlik kalmazdı. Maalesef bu yapılmadı" ifadelerini kullandı.

SİYONİST KONGRESİ’NİN ETKİSİ VAR

Dünyada oluşan hadiselerin nasıl çıktığını iyi bilmemiz gerekiyor. Medya nasıl bir olayı takdim ederse vatandaşlar da öyle bilir. Medyanın toplum üzerindeki etkisi çok fazla. Bugünü bilmek için son 120 yılı bilmemiz lazım. Çünkü 120 yıl önce Basel’de tertiplenen Siyonist Kongresi’nin etkisi var. Bir fikir ateşlediler. O fikrin ateşi daha devam ediyor. O fikir ile toplumları ve ülkeleri yönlendiriyorlar. Ülkeleri bölüyor. O fikrin merhameti yok.

ABD’NİN TUZAĞINA DÜŞTÜK

Ortadoğu’da sınırların tekrar çizildiğini belirten Karamollaoğlu, ABD’nin bölgedeki ABD birçok ülkeye silah satıyor. Ortadoğu bölgesinde birçok ülkeye silah satıyor. Suudi Arabistan’a çok sayıda silah satıyorlar. Peki, Suudiler bu silahı nasıl kullanacak? Bunu kullanacak teknik personeli yok. Peki, bu silahları kim kullanacak? ABD kendisi kullanacak. Bu şekilde silahları bölgeye konuşlandırıyor. Bu şeklide Müslümanları birbirine vurduruyor. Bölgede kutuplaşma ve kamplaşma oluşturuyorlar. Biz bu oyuna karşı uyandırmalıyız. İslam âlemini uyandırmalıyız. Uyuma numarası yapanları uyarmalıyız ve uyandırmalıyız. Bu bölge daha önce bu kadar karmaşık hale gelmemişti. Ancak şimdi çok karmaşık hale geldi. Milyonlarca Müslüman öldü. Maalesef ABD’nin tuzağına düştük.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN İSLAM BİRLİĞİ’Nİ TEKRAR AYAĞA KALKINDIRACAK

İslam âlemi olarak geniş bir yelpazeye sahibiz. Dünya üzerinde 2 milyon Müslüman nüfusu var. Biz bir araya gelirsek, hak ve hakkaniyet sağlanır. Onlar ile biz arasındaki fark budur. Ayrıca biz onların hakkını da savunuruz. Dış politikada yabancı ülkeler menfaatine yönelik hareket yapıyorlar. Vahşileşiyorlar dış politikada. Bu konuda İslam ülkelerinin güçlenmesi ve bir araya gelmesinden dolayı korkuyorlar. Çünkü oluşturdukları menfaat politikasına İslam ülkeleri hak ve hakkaniyet ölçüsüyle yaklaşıyor. Oluşturdukları dengenin bozulacağını düşünüyorlar. 12 Eylül’de Müslümanlara karşı Haçlı Seferleri’ni başlattılar. Bizim için önemli olan İslam Birliği’ni tekrar canlandırmak. Milli Görüş’ün İslam Birliği’ni tekrar ayağa kalkındıracağını düşünüyorum

İSLAM ÜLKELERİ İLE KENETLENMELİYİZ

Ordumuz Afrin’e girmiş. Ordumuzun yanındayız. Şehit verilmeden bitmesi en büyük temennimiz. Türkiye’nin bu operasyonda yekvücut olması gerekiyor. Hükümetin bu konuda muhakkak sürekli bilgi vermesi gerekiyor. Çünkü bu milli bir meseledir. Bunun için iktidara büyük görev düşüyor. Tabii, ABD’nin kuyruğuna takılmasaydık Suriye bu hale gelmezdi. ABD ile hareket edenler en büyük darbeyi kendisinde görür. ABD’nin menfaati İsrail’in menfaatidir. Hatta İsrail’in menfaati ABD’nin menfaatinden önce gelir. Çünkü medya, ekonomi hepsi İsrail’in elinde. Bunlara güven olmaz. Asıl hedef ise Arz-ı Mev’ud’ur, yani Büyük İsrail’indir. Onların haritasında ne Türkler, ne Kürtler, ne Araplar ne başka biri var. Sadece ve sadece İsrail var. Bu gerçeği hepimizin görmesi lazım. Kenetlenip bu planın önüne geçmeliyiz. Şimdi bize düşen görev, Suriye’yi, Irak’ı, İran’ı, Pakistan’ı ve hatta Mısır’ı bir araya getirmeliyiz.


Bu haber 377 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   10 + 1 = ?

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM