RaDYo Player Yükleniyor...
 Siyonizmin oyunlarını Erbakan öğretti
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Siyonizmin oyunlarını Erbakan öğretti
Siyaset
2018-02-27 14:23

Siyonizmin oyunlarını Erbakan öğretti

D-8 için çalışılsa idi bu acılar yaşanmazdı

Geçtiğimiz asra damgasını vurmuş olan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmmetin Erbakan Hocamızı vefatının 7. sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyoruz. Bildiğiniz gibi merhum Erbakan hocamız 27 Şubat 2011'de Hakk'a yürümüştü. Erbakan hocamızın vefatı, başta Türkiye'de olmak üzere tüm İslam dünyasında büyük bir üzüntüyle karşılanmıştı. Türkiye'de sağcısı solcusu, Alevi'si Sünni'si ile toplumun tüm kesimleri O'nun vefatından sonra cenaze merasiminde arkasında saf tutmuştur. Erbakan Hocamızı, vefat yıldönümünde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle anmaya ve anlamaya çalışıyoruz. Anlamaya çalışıyoruz diyoruz ki zira, onun yıllar önce söylediği pek çok şey bugün yeni yeni anlaşılabilmektedir.

Prof. Dr. Necmmetin Erbakan Anma etkinliklerimizin bu yılki teması 'Ahlak, Adalet ve Barış' olarak belirlendi. Partimiz ve Milli Görüşçü Kuruluşlar'lar (MİLKO) tarafından düzenlenecek etkinliklerdeki temel amaç, Erbakan hocamızın salt olarak adını anıp, gönlümüzde buruk bir üzüntü meydana getirecek yalancı bir tatmin değildir. Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı anmak, onun hayatı boyunca attığı adımları kronolojik sırayla dile getirmek değil, O'nun fikirlerini anlayarak bugüne uyarlamakla ve davasına sahip çıkıp devam ettirmekle mümkün olacağını özellikle belirtmek istiyoruz.

Bilindiği gibi Saadet Partimiz Milli Görüşün tek temsilcisi ve 49 yıldır  Türkiye ve Dünya Siyasetinde 'milli' olma özelliğiyle bu aziz millete en hayırlı hizmetleri yapmış olan siyasi bir harekettir. Bu hareketi  49 yıl evvel başlatan, Türkiye'de adil bir düzen dünyada da İslam birliğinin kurulması için 42 yıl mücadele veren liderimiz, Prof.Dr. Necmettin Erbakan Saadet Partimizin Genel Başkanı olarak vefat etmiştir. Bilindiği gibi O Milli Görüşün iktidar olduğu dönemlerde Kıbrıs Zaferi,  Ağır Sanayi hamlesi, denk bütçe, özellikle dar gelirlilerin yüzünü güldürecek başarılı icraatleriyle bu milletin kalbinde taht kurmuş müstesna bir liderdir.

Erbakan Hocamız bugün Ortadoğu da ve Türkiye'mizin Güneydoğusunda yaşanan olayları 20 yıl evvelinden haber vermiş, basiretli bir liderdi. Siyonizmin ve Küresel Emperyalizmin büyük İsrail hedefine ulaşmak için Tüm İslam Ülkelerini ve özellikle Türkiye'yi anarşi ve iç savaş ortamına sürüklemek olduğunu deşifre etmiştir. Buna karşı olarak da İslam Birliği'nin mutlaka kurulmasını savunmuştur. Savunmakla kalmamış, büyük mücadeleler sonunda 1997'de D-8'i yani İslam Birliği'ni kurmuştur. Maalesef yaptığımız tüm uyarı ve çalışmalara rağmen İslam Birliği projesi atıl ve işlevsiz bırakılmıştır.  Eğer Türkiye'yi yönetenler AB kapısında beklemek yerine bu projeyi faal hale getirselerdi. İslam coğrafyasında bu acılar yaşanmayacak,  her gün şehit haberleri almayacaktık. Zira D-8'in ilk iki umdesi İslam Ülkeleri arasında ve kendi içlerinde 'Savaş Değil Barış, Çatışma Değil Diyalog' esasını teşkil ediyordu. Maalesef bu icraat işlevsiz bırakılınca bu bölgede ki güç ve imtiyaz, küresel güçlerin eline geçmiş, onlar da bölgeyi kan gölüne çevirmiştir.

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı olarak düzenleyeceğimiz anma programımız 28 Şubat Çarşamba günü saat 19.30'da Bayır Diamond Otel'de düzenlenecektir. Programımıza Genel Başkan Yardımcılarımız Lütfi Yalman ve Yılmaz Bayat konuşmacı olarak katılacaktır. Tüm Konyalı hemşehrilerimizi Erbakan Hocamızı anmaya ve anlamaya çalışacağımız etkinliğimize davet ediyoruz.

 

Av. Hasan Hüseyin Uyar

Saadet Partisi Konya İl Başkanı


Bu haber 402 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   10 + 1 = ?

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM