AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay 18 Mart 105 inci yıldönümü mesajı
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay 18 Mart 105 inci yıldönümü mesajı
Gündem
2020-03-18 10:35

AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay 18 Mart 105 inci yıldönümü mesajı

Başkan Atalay mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale Zaferi büyük imkânsızlıklar içinde dahi nasıl bir savunma gösterilebileceğinin, nasıl mücadele edilebileceğinin, vatanına ve milletine karşı canı pahasına kendisini nasıl siper ettiğinin en büyük örneklerinden birisidir. Bu bakımdan tarihe geçmiş bu zafer unutulması mümkün olmayan ve milletimizin askerî kabiliyetlerini, gücünü ve manevî değerlere bağlılığını da ortaya koyması bakımından büyük destansı bir niteliğe sahiptir.

Çanakkale Zaferi tarihte eşine ender rastlanır bir direnişin ve zaferidir. Bu zaferde en büyük pay şüphesiz canlarıyla bağımsızlık için savaşan aziz şehitlerimize aittir. Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda gösterilen azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin yolu açılmıştır. Bugün aynı tezgah Ülkemizin güneydoğusu ve Doğu sınırlarında oynanmak istenmektedir. Bugünde Milletimiz aynı cansiperane duygular ile bu oyunu bozacaktır.Şu an Ordumuz daha kuvvetli,her türlü askeri mühimmat donanıma sahiptir .Artık Kendi ürettiğimiz tasarladığımız silahlarla  dışa bağımlı olmadan kendi savunmamızı yapabilmekteyiz. Ülkemizin Güneyindeki Bahar Kalkanı harekatı da Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılarını her gün duymaktayız. Geçmişte Gazi ve Şehit dedelerimizden aldığımız Vatan aşkı nesilden nesile geçecek, bizlere yol gösterip azim verecektir.
Bu duygularla, Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin Yıldönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, vatanları uğruna hayatlarını feda eden geçmişten günümüze bütün şehitlerimize ve onları her bakımdan destekleyen aziz milletimize en samimi duygularımla şükranlarımı sunuyor ve onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” DEDİ.


Bu haber 1389 kez okundu.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLARSeydişehir Fm ve Haber Ajans YAYLALI MEDYA© 2022| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM