MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI KEZZİBAN GÖREN REGAİB KANDİLİ KUTLADI
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI KEZZİBAN GÖREN REGAİB KANDİLİ KUTLADI
Gündem
2016-04-07 10:15

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI KEZZİBAN GÖREN REGAİB KANDİLİ KUTLADI

MHP Kadın kolları başkanı Kezziban Gören Regaib kandilini kutlayarak bir mesaj yayınladı.

Başkan Gören şunları söyledi: " Bugün üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili. Recep, Şaban, Ramazan aylarının girişinin de habercisidir. Üç aylar kameri ayların yedincisi olan Receple başlayan, Şaban’la devam eden ve nihayetinde Ramazanla son bulan ayların toplu adıdır. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan üç aylara 7 Nisan Perşembe gecesi (bugün) Regaip kandili ile birlikte gireceğiz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) “Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım ve Ramazan ümmetimin ayıdır.” diye buyurmuştur.

Bu aylar; Dini duyguların yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı aylardır. Üç aylar içerisinde yapılan ibadetler makbul olur. Bu aylar, tövbe etmenin affın, manevi arınmanın ve kendini yenilemenin habercisi olan Regaib, Miraç, Berat Kandili, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı gibi mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimidir. Kandiller yüce yaratıcımıza yürekten yakarış ve yönelişin günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın kısaca bize kendimizi bulmanın zaman dilimleridir.

Başkan Gören; "Regaib kandilinin bütün insanlığa sevgi, huzur ve barış getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.


Bu haber 1754 kez okundu.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLARSeydişehir Fm ve Haber Ajans YAYLALI MEDYA© 2022| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM