SEYDİŞEHİR DE KUTLU DOĞUM VE RESULE İTAAT PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
SEYDİŞEHİR DE KUTLU DOĞUM VE RESULE İTAAT PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ
Gündem
2016-04-23 13:05

SEYDİŞEHİR DE KUTLU DOĞUM VE RESULE İTAAT PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ

Seydişehir Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Seydişehir Şubesi tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen program vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.     

Kutlu doğum programına katılan misafirlere Seydişehir Belediyesi tarafından özel baskısı hazırlanan “RESUL’E İTAAT” isimli kitabı hediye edildi. Kutlu doğum programı kapsamında Seydişehir Belediyesi’nin kültürel yayınlarına bir yenisini daha ekleyerek 10 Bin adet özel baskısını yaptırdığı Yazar Halil Pınar’ın “RESUL’E İTAAT” isimli kitabı ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Programa Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Prof. Dr. Zekeriya Güler, Emniyet Müdürü Erkan Aydoğan, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Yalıhüyük İlçe Müftüsü Osman Orbag, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları ve davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Seyyidharun Cami müezzin kayyımı Muslu Kuş’un Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti.

Seydişehir’de  buluna  çeşitli Anaokulu  öğrencileri tarafından  tarafından    Kutlu   doğum  temalı   gösteriler  ise programa renk kattı.

İlçe  Müftüsü Kemal Demirel, Kutlu  Doğum, Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet temalı programda ‘Tevhid’ ve ‘vahdet’in önemini ifade ederek, “İnsanlığı yüceltmek için Hz. Peygamber(sav) ‘gelin birlikte olalım’ diyor. Nerede diyecek olursanız Hz. Peygamberimizin yaşadığı, öğrettiği yolda. ‘Eğer Allah’ı seviyorsanız; Allah’ın elçisi olan bana tabi olun ki Allah’ta sizi sevsin’ diyor, Hz. Peygamberimiz ve onun izinden gidenler olmayı Allah bize nasip etti. Onun için Tevhid ve Vahdet bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Zekeriya Güler ise Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet temalı  konferansını sundu.

Programda konuşma yapan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, Peygamber Efendimizin insanlığa örnek olacak bir ahlaka sahip olduğunu dile getirerek her bireyin, her milletin örnek alması gerektiğini kaydetti. Başkan Tutal, Cenab-ı Allah’ın Peygamber Efendimiz (s.a.v.) için “Şüphesiz Sen Yüce Bir Ahlak Üzeresin.” Ayetini hatırlatarak Efendimizin ahlakının yüceliğine vurgu yaptığını belirtti.

Program sonunda Kutlu doğum haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.


Bu haber 1681 kez okundu.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLARSeydişehir Fm ve Haber Ajans YAYLALI MEDYA© 2022| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM