RaDYo Player Yükleniyor...
 POLİS TEŞKİLATI 171. YILINI KUTLUYOR
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
POLİS TEŞKİLATI 171. YILINI KUTLUYOR
11.04.2016

İnsanlarımızın güven ve huzur içerisinde yaşamaları için gece gündüz demeden her zaman görev başında olan, ülkenin korunmasında büyük emek sarf eden polis teşkilatımız kuruluşunun 171. yıl dönümünü kutluyor. Polis merkezleri insanların zorda kaldığı durumlarda sığınabilecekleri en güvenilir yerlerden biridir. Bir ülkenin güçlü bir şekilde ayakta kalmasında güvenlik güçlerinin kararlı ve cesur yürekli duruşu en önemli faktördür. Toplumsal olaylarda ülkenin huzurunu bozmak isteyenlerin karşısında duran polisimiz kendi canını ortaya koyarak ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumakta kanunların kendisine verdiği yetkiler dahilinde üzerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yapmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde meydana gelen olaylara müdahale eden polislerimize acımasızca eleştiride bulunanlara sormak istiyorum. Sizler ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere karşı polisin kullandığı copa, tazyikli suya, biber gazına acımasızca eleştiri yaparken acaba kendinizi hiç onların yerine koydunuz mu?

 Size vatan topraklarını bölmek için gösteriler yapanlar taş atsalar, Molotof kokteyli atsalar ne yapardınız? Yaptığınız eleştiriye bakılırsa sizler herhalde bu tür vatan hainlerine boyun eğeceksiniz veya bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığından gideceksiniz. Şahsi fikrimi söylemem gerekirse polisimizin yetkileri daha da genişletilmelidir. Bu ülkeyi bölmek isteyenlere karşı polis daha sert müdahalede bulunmalıdır. Şimdi birileri çıkacak insan haklarına aykırı gibi sözler sarf edecektir. Bende bu tür sözler sarf edenlere şunu söylemekte yarar görüyorum. Sizler hangi insan hakkından bahsediyorsunuz? Bu ülkenin güvenliğini sağlayan polislerimize karşı saldırıda bulunanların yaptığı taşkınlıklar hangi insan hakkının açıklaması olabilir. Hainlerin yaptıkları insan haklarına aykırı değil de polisin yaptığımı insan haklarına aykırı?

 Ülkeyi karıştırmak adına her türlü yanlış yola başvuranların insanlıkla ne kadar alakaları olabilir ki, sizler insan haklarından bahsediyorsunuz? Sizlerin insan hakkı tanımlaması bu mudur? Polisimiz kendini gerçekten insan gibi hissedenlerin haklarını zaten koruyor. Bana kalırsa sizler boş sözler söyleyerek gündemi boşa meşgul edeceğinize Türkiye’nin ekmeğini yiyen, bu topraklar üzerinde yaşadığı halde ülke topraklarının bölünmesi için gösteriler yapan yani kısacası insanlıktan çıkmış olan kişilere yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu anlatın. Toplumları oluşturan benzer ve farklı özellikleri olan insanlar her zaman polisimize yardımcı olmalıdırlar. Mutlaka polis teşkilatımızın içinde de bu kutsal göreve layık olmayan kişiler çıkmaktadır. Zaten bu tür insanlar teşkilat tarafından anında belirlenerek gerekli ceza verilmekte ve üzerindeki üniforma çıkartılarak meslekten ihraç edilmektedir.

 1845 yılında kurulan polis teşkilatı takvim yaprakları 2016 yılını gösterirken aradan geçen 171 yılda her zaman ülkenin korunması için üzerine düşen görevi lâyıkıyla yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet var olacağından dolayı polis teşkilatımızda daha nice seneler kuruluş gününü kutlamaya devam edecektir. Nisan ayının 10. günü kutlanan polis haftası etkinlikleri kapsamında genellikle polislerimiz tarafından vatandaşlara verilen çiçeklere karşılık bizlerde polislerimize çiçekler verelim. Onlara bizler için yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Polislerimizin morallerini yükseltici sözlerle onların yüzlerini güldürelim. Polislerimiz ne kadar mutlu ve huzurlu olursa insanlarımızda o kadar mutlu, huzurlu ve güven dolu olur. Bende tüm emniyet teşkilatının bu güzel günlerini kutluyorum. Bu şerefli teşkilat içerisinde görev alıp da bugün hayatta olmayanlara Allah’tan (c.c) rahmet, görev süresi dolarak emekli olanlara şükranlarımı sunuyorum. Tarihi kahramanlıklarla dolu emniyet teşkilatında şuanda görev yapanlara da başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.


Bu yazı 5236 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM