RaDYo Player Yükleniyor...
 AK PARTİ’DE VE TÜRKİYE’DE YENİ DÖNEM
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
AK PARTİ’DE VE TÜRKİYE’DE YENİ DÖNEM
24.05.2016

Ak Parti geçtiğimiz hafta sonu Ankara Arena spor salonunda yaptığı 2. Büyük olağanüstü kongresiyle yeni genel başkanını seçti. Tek adayın olduğu kongre sonucunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım 1405 delegenin oyuyla Ak partinin 3’üncü genel başkanı seçilirken, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin de 27’inci Başbakanı oldu. Ülkemize, milletimize ve Ak Parti camiasına hayırlı ve uğurlu olsun. Ak parti bir taraftan yeni genel başkanını seçerken diğer bir taraftan da partinin en üst karar organı olan Merkez Karar Yönetim Kurulunda da büyük çaplı değişikliğe gitti. 50 kişiden oluşan MKYK’da eski yönetimden 27 kişi yerini korurken 23 kişi ise yerini yeni isimlere bıraktı. Ak parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun asil üye olarak listeye girerken yine Ak parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, 24’üncü Dönem Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ve Ak parti Eski Konya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi de yedek üye olarak listeye giren isimler oldu. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diler, hayırlı olmasını temenni ederim. 

Kurucu lider Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Ak partinin 2’inci genel başkanı olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu kongrede yaptığı duygulu konuşma sonucunda görevini Binali Yıldırım’a devretti. Davutoğlu veda konuşmasında; ‘’Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra 2’inci Genel Başkan olduğum kongrede "vefa kongresi" demiştim. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz kongrenin de bir vefa kongresi olmasını diliyorum. AK sevdalılar için bu bir veda değil, vefa kongresi olmalıdır. Biz makamlara, mevkilere, koltuklara veda ederiz ama ahdimize, ilkelerimize asla veda etmeyiz, asla dönmeyiz, asla bırakmayız. Biliriz ki bu fani dünyaya veda edeceğiz, geriye milletimize verdiğimiz sözler kalacak. Allah bizleri vefa yolundan ayırmasın’’ dedi.

Sayın Ahmet Davutoğlu Genel Başkan ve Başbakan olarak 21 ay boyunca yaptığı görevi süresince vaat ettiği tüm sözleri yerine getirerek milletin takdirini kazanmış bir isimdir. İşte siyasette de önemli olan da budur. İnsanların bulunduğu makamların gelip geçici, makamlarda oldukları süre içerisinde yaptıkları hizmetlerin kalıcı olduğu düşüncesini her fırsatta ifade ederiz. Çünkü insanların sahip olduğu her makamda ülkeye ve millete hizmet etme anlayışı vardır. Bu anlayış bilinciyle yapılan çalışmaların sonucunda üzerinde taşıdığı vebale layık olarak görev yapan herkeste hayırla anılacaklardır. İşte Sayın Ahmet Davutoğlu’da bugün olduğu gibi gelecekte de her zaman hayırla anılacak değerli bir şahsiyettir. Milletin üzerine yüklediği vebalin her zaman farkında oldu ve yaptığı her çalışmayı da bu doğrultuda yaparak başarılı bir siyasetçi profili ortaya koydu. Kendisine yaptığı tüm hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor. Rabbimden yolunu açık etmesini temenni ediyorum.       

Gelelim Ak partinin yeni Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Binali Yıldırım cephesine. Binali Yıldırım ismine bakacak olursak kendisi partinin kurucuları arasında yer alan ve 2002 yılından bu yana iktidarda olan Ak partinin, kurduğu hükümetlerin en uzun süreli Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme bakanlığını yapan başarılı bir siyaset adamı. Türkiye’nin demir ağlarla örülmesindeki ve duble yollarla donatılmasındaki büyük emeklerini göz ardı etmek mümkün değildir. Sayın Yıldırım kongrede yaptığı konuşmada özellikle bir şey ifade etti ki "Cumhurbaşkanımız milyonlarca vatandaşın siyasi sorumluluğunu taşıyor. Fiili durumu yasal hale getirmeliyiz. Bunun yolu yeni anayasa ve başkanlık sistemidir." dedi. Sözlerinden de anlaşılacağı üzere Türkiye’nin önümüzdeki dönemde en önemli gündem maddesi başkanlık sistemi olacaktır. Ayrıca Türkiye’nin diğer bir önemli bir meselesi olan terörle mücadele konusuna da değinerek, ‘’Ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Mesele memleket meselesidir. Terörle mücadele konusundaki kararlılık aynı şekilde devam edecek dedi. Sayın Yıldırım’ın sözlerinden de anlaşılacağı üzere önümüzdeki günlerde Türkiye’yi yine hareketli günler bekliyor. Bakalım görelim Mevla, neyler neylerse güzel eyler.   


Bu yazı 5131 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM