RaDYo Player Yükleniyor...
 MİLLİ İRADE DARBEYE DUR DEDİ
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
MİLLİ İRADE DARBEYE DUR DEDİ
17.07.2016

Türkiye 17 ve 25 Aralık 2013 yılında yaşadığı darbe girişiminden sonra, bu defa daha da büyük olan ve sonunda birçok insanın hayata veda ettiği 15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinde görev yapan malûm yapıya ait bir grup hain, ülkenin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne yönelik bir kalkışma hareketine girerek sözde ülkenin yönetimine el konulduğuna dair bildiri metnini devlet televizyonundan spikerin kafasına silah dayamak suretiyle zorla okuttu. Ama geçmişte darbelerden çok çekmiş olan millet Reisi Cumhurun ‘’milletim meydanlara insin’’ çağrısına kısa sürede karşılık vererek bu hain darbe girişimine dur dedi. Allah’a şükürler olsun ki milletin karalı duruşuyla darbe girişiminde bulunan vatan hainleri amaçlarına ulaşamadılar. Milli irade meydanlara inerek hür iradesiyle seçtiği Cumhurbaşkanına ve hükümete sonuna kadar sahip çıktı.

Pek hala şimdi bundan sonra ne olacak? Elbette ki ülkenin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne kast eden bu hainler alması gereken en ağır cezayı alacaklardır. Türkiye Büyük Millet meclisini, Cumhurbaşkanlığı külliyesini, genelkurmay başkanlığını ve milli istihbarat teşkilatını bu ülkenin bombasıyla, silahıyla vuracak kadar gözü dönmüş bu kanı bozuklara verilebilecek en güzel ceza idamdır. Hem de sorgusuz sualsiz idam. Bu vakitten sonra bunların neyi sorgulanacak ki? Her şey zaten apaçık ortada değil midir? Türk yargısının işine karışmak haddimize değil ama, milyonlarca insanın ortak düşüncesi, bu hainlerin ömür boyu hapse atılıp beslenmesi yerine, kaliteli bir urganı boyunlarına takıp ibreti alem için sallandırarak sorunun kökten çözülmesi yönündedir.

Şimdi gelelim meydanlara. Meydanlar darbe girişimin başladığı andan itibaren çok hareketliydi. Ülkenin yönetimine el koyduklarını ilan edenlere karşı kısa bir sürede meydanlara inen milyonlar, bu soysuzlara hadlerini en güzel şekilde bildirmiştir. Milletimiz Halk iradesine ve devlete bağlılığının ne kadar güçlü olduğunu her hangi bir örgütlenme olmadan, sadece ve sadece özgür iradesini ortaya koyarak göstermiştir. Buradan Türkiye’nin her köşesinde ülkesine, al bayrağına ve ezanına canı pahasına da olsa sahip çıkarak darbeye dur diyen Türk milletini canı gönülden kutluyorum. Darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren tüm Türkiye’de olduğu gibi Seydişehir’de de on binlerce halk akın akın sokaklara aktı. İnsanlar sabaha kadar ayaktaydı. Herkesin yüzünde korku yerine vatana ve millete sonuna kadar sahip çıkacağını açıkça gösteren bir ifade vardı.

Yani anlayacağınız Seydişehir halkı gücünün son damlasına kadar, vatan için ne yapılması gerekiyorsa hazırdı. Bize yakışanda buydu ve Seydişehir kendine yakışını fazlasıyla yapmıştır. Teşekkürler Seyit Harun Veli’nin asil torunları. Seydişehir insanı siyasi görüşü bir kenara bırakarak el ele, omuz omuza vererek ülkede yaşanan gelişmeleri hiçbir provokasyona imkân vermeden an be an takip etti. İşte Türk milleti olarak bizler her zaman böyle bir ve beraber olduğumuz sürece Allah’ın izniyle hiçbir güç bizimle baş edemez. Darbe girişimi büyük oranda bastırılmış olsa da tedbiri elden bırakmamakta fayda vardır. Çünkü bu gözünü kan bürümüş içimizdeki vatan hainlerinin nereden çıkacakları ve nerede ne zaman ne yapacakları hiç belli olmaz. Şimdilik geçmiş olsun Türkiye’m. Sende vatan ve bayrak aşkıyla yanıp tutuşan bu asil millet olduğu sürece Allah’ın izniyle senin sırtın yere gelmez.


Bu yazı 5012 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM