RaDYo Player Yükleniyor...
 SAYIN BAŞBAKAN’A MEKTUP
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
SAYIN BAŞBAKAN’A MEKTUP
28.07.2015

Sayın Başbakanım; Bu mektubu size ne bir köşe yazarı ne de bir parti yöneticisi olarak yazıyorum. Bilakis bu mektubu son günlerde ülkemizde yaşanan acı olaylardan dolayı herkesin yaşadığı acıya ve üzüntüye ortak olmuş olan bir vatan evladı olarak yazıyorum. Artık analar ağlamasın diyerek başlayan çözüm süreci Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan, sizin de Dışişleri Bakanı olduğunuz 16 Temmuz 2014'te Resmi Gazetede ‘’Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun adıyla yayınlanarak resmileşmiştir. Çözüm sürecine dair çalışmalar Başbakan olduğunuz dönem itibariyle de kararlı bir şekilde sürdürülmüştür. Türkiye de barışın sağlanması adına atmış olduğunuz adımları vatanını seven, acının ve gözyaşının dinmesini isteyen her vatandaş gibi bende eksiğine ve fazlasına bakmadan sonuna kadar destekledim. Burada tek bir amacınız vardı. Analara ve babalara evlat, çocuklara baba, eşlere koca acısını yaşatmamaktı. Evlat acısını ancak benim gibi evladını kayıp etmiş olan insanlar anlardı. Niyetinizin halis olduğuna yürekten inandım ve hala da inanıyorum. Vatandaş olarak bizler televizyonlardan izlediğimiz şehit haberlerinin üzüntüsüyle ‘’devlet vatanına ihanet eden hainleri taksim meydanında sallandıracak ki bak ondan sonra bir daha hainlik etmeye cesaret edebilirler mi’’ sözünü çok kez kullanmışızdır. Vatandaş olarak bizlerin, siyasetçilerimiz kadar devlet politikasının işleyiş mekanizmasını bilmesi mümkün değildir.

Ancak son günlerde Suruç’ta, Kilis’te, Diyarbakır’da ve diğer bölgelerde yaşanan terör olayları nedeniyle Al bayrağa sarılı şehit cenazelerini gördükçe yüreğimiz bir kez daha yandı. Elbet deki vatan hainlerinin yapmış olduğu kalleşliğe kayıtsız kalmadınız. Gerek Cumhurbaşkanımızın gerekse zatıalinizin Genelkurmay başkanlığına verdiği talimatla Kahraman askerlerimiz silah arkadaşlarının kanını yerde bırakmadı. Askeri jetlerimiz PKK kamplarını yerle bir ederken devletimizin gücüyle bir kez daha gurur duyduk. İşte vatanına ihanet edenlere karşı yapılması gerekende bu dur diye serzeniş de bulunduk. Bizler bir olduğumuz sürece destanlar yazan Osmanlının torunları olarak bizimle kimsenin başa çıkmasının imkânı yoktur. Affınıza sığınaraktan artık ne olur taviz vermeyelim. Kuralı belirleyen sadece biz olalım. Silahını bırakıp da gerçekten insan gibi yaşamak isteyenlerle müzakere edeceğinizi birçok kez ifade ettiniz. Ancak bu hainler iyi niyetinizi hiçbir zaman anlamadılar. Siz barışın sağlanması adına iyi niyetli davrandıkça bunlar suiistimal etmekten geri kalmadılar. Bu böyle gitmez Sayın Başbakan’ım. Bundan sonra artık ne olacaksa olsun. Ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapalım ve yapmaya da devam edelim. Bu hainleri azcık boş koyu vermeye gelmiyor. Bir boşluğunu buldular mı tepemize çıkmaya başlıyorlar.

Sokağın konuştuğu dilden mutlaka haberiniz oluyordur. Sokaktaki vatandaş ‘’vatan tehlikede ise bu vatan için can vermeye hazırız’’ diyor. Kaderimiz de bu cennet vatanının toprağına kanımızı akıtmak varsa bu bizim için büyük bir şereftir. İnsan olarak bizler gelip geçiciyiz, baki olan sadece vatandır. Siyasi görüşü ne olursa olsun söz konusu vatan olunca farklı görüşteki insanların aynı ortak fikirde birleşeceğine olan inancım tamdır. Onun için ülkemizin birliğine ve bağımsızlığına kasteden hainlerle mücadele edilmesi noktasında üzerimize düşen bir vazife varsa gerçek vatan evlatlarının hazır olduğunu bilmenizi isterim. Siz sadece kararlı duruşunuzdan hiçbir zaman ödün vermeyin. İnsanlıktan nasibini almamış hainler hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşmaya devam edin. Televizyonlardan ve gazetelerden takip ettiğim beyanlarınızda ‘’terör hedefleri yok oluncaya kadar operasyonlar sürecektir’’ sözünüzle gurur duydum. Bu işe başlamışken kökleri kazıncaya kadar devam edelim. Bizlere bedel ödetmeye kalkanlar nasıl bir hatanın içine düştüklerini bir kez daha çok iyi anlasınlar. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Birileri haince vurarak kaçıyor, bizler kahramanca karşılık veriyoruz. Bu vatan uğruna kahramanca şehit düşen Mehmetlerin, geride bıraktığı Mehmetler hep aynı sözü söylüyor… Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

                                                                                                         Kenan AKBAŞ / 28.07.2015


Bu yazı 6608 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM