RaDYo Player Yükleniyor...
 ŞEHİT ANALARINA MEKTUP
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
ŞEHİT ANALARINA MEKTUP
14.09.2015

Kahraman vatan evlatlarının anaları,ağlamayın. Biliyorum yaranız ve acınız çok derin. Ama yine de ağlamayın. İçinize gömün acılarınızı. İçinize gömün ki, sizleribiricik evlatlarınızdan ayıran vatan hainlerini sevindirmeyin. Siz elleri öpülesi şehit analarısınız. Evlatlarınız gibi cesur ve bir o kadar da kahramansınız. Siz Erzurum da düşmana karşı Osmanlı askerine yardım için taş ve sopalarla mücadeleye giren Nene Hatunsunuz. Her biriniz birer efsanesiniz. Bizleri dünyaya getiren, yemeyen yediren, giymeyen giydiren, bizlere hayatı öğreten, yüreği merhamet dolu olan iyilik meleğisiniz.Canınızınparçası olan evlatlarınızı aslanlar gibi yetiştirdiniz ve aslanlar gibide askere gönderdiniz. Yiğitleriniz devlet malına zarar vermedi anam. Ekmeğinden yediği, suyundan içtiği ülkesine ihanet edenler gibi kalleşçe değil, kahraman bir Türk askeri olarak şehadet şerbetini içti anam. Şehidinin yarım bıraktığı görevi tamamlayacak olan milyonlarca yiğidimiz var bizim. Hepsi birbirinden cesur ve hepsi de sizlerin birer evladı.

Zordur evlat acısı. Ancak yaşayan bilir. Bir baba olarak bende yaşadım bu acıyı. Rabbimin takdiri dedim. Verende o, alana o dedim. Her daim sabır diledim rabbimden. Bu dünyada doyamadığınız evlatlarınızla Rabbim inşallah sizleri Cennet’ül ala da kavuştursun. İnşallah kahraman evlatlarınız Mahşeri âlemde şefaatçiniz olsun. Ortada bir vatan var. Bizlerde vatanımızla birlikte kıyamet kopuncaya kadar var olmaya devam edeceğiz. Belki de bu uğurda daha birçok vatan evladını şehit vereceğiz ama vatanımızı hainlere, kalleşlere asla teslim etmeyeceğiz. Çünkü bu vatan kolay var olmadı. Malazgirt’te, Çanakkale’de, kurtuluş savaşında yüz binlerce şehit vermiş bir milletiz biz. Atalarımızın emanetine kanımızın son damlasına kadar sahip çıkmak, her Türk vatandaşının boynunun borcudur. Hainler bizi bir birimize düşürmenin hesabı içindeler anam. Önce Allah’ın izniyle sonra da milletimizin birlik ve beraberliğiyle vatan hainleri kirli amaçlarına asla ulaşamayacaklar. Sabır anam sabır de.

Sen şehit anasısın. Sen yüreği evlat acısıyla yanıp tutuştuğu halde vatan sağ olsun diyebilecek kadar onurlusun. Sen bir evladım daha var,o da bu vatana feda olsundiyerek yüreğine taş basan kahraman Türk anasısın. Senin kanın asil. Ağlama anam. Her zaman gurur duy kahraman evladınla. Vatan uğruna şehit düşen evlatlarınız sadece sizlerin değil tüm Türk milletinin evlatlarıdır. Sizlerin acıları bizlerinde acısıdır. Evlatlarınız vatan uğruna şehit düşseler de onlardan bayrağı teslim alan kahramanlarda sizlerin birer evladıdır. Kahraman şehit anaları, sizler düşman önünde eğilmeyen, vatanı uğruna gerekirse gözünü bile kırpmadan canını feda edenlersiniz. İşte doğurduğunuz evlatlarınızda hainlerin, kalleşlerin önünde eğilmediler anam. Silahlarındaki son mermiye varınca kadar kahramanca savaştılar. Elleri öpülesi şehit anaları rabbim her daim sabrınızı artırsın. Sizlerin yüreği ne kadar yanıyorsa inanın bizlerin yüreği de sizlerle birlikte o kadar yanıyor.

Evlatlarınız peygamber ocağından İslâm'da peygamberlikten sonra en büyük mertebe olan şehitlik mertebesine ulaştılar. Bizleri düşmanlarımıza karşı üstün kılan en büyük özelliğimiz Ölürsem şehidim, kalırsam gazi!.."inancıdır. Onların ölülerine leş, bizim ölülerimize şehit derler anam. Hainlerin leşlerinin gideceği yer cehennem, kahraman evlatlarınızın gideceği yerde cennettir. Sizin evlatlarınız ölmedi. Ayeti kerimesinde Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154) diye bildiren yüce Allah’a inanan bir millet olarak sizde evlatlarınız için öldü demeyin. Onlar bedenen olmasa da ruhen her zaman sizlerle birlikte olacaklardır. Kahraman evlatlarınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu müddetçe her zaman kahraman olarak anılacaklardır. Sizlerde kahraman vatan evlatlarının kahraman anaları olarak her daim saygıyla anılacaksınız. Başınız sağ olsun anam. Ellerinizden saygıyla öperim.

Kenan AKBAŞ / 14.09.2015


Bu yazı 6356 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM