RaDYo Player Yükleniyor...
 AK PARTİNİN 1 KASIM BEYANNAMESİ
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
AK PARTİNİN 1 KASIM BEYANNAMESİ
05.10.2015

Ak partinin günlerdir merakla beklenen seçim beyannamesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklandı. Beyannamenin geneline bakacak olursak toplumun beklentilerine karşılık verecek bir beyanname olduğu kanaatindeyim. Özellikle asgari ücretin 1300 TL olacağı ve işin tehlike boyutuna göre farklı asgari ücret uygulanacağı açıklaması asgari ücretle çalışan insanlar tarafından memnuniyetle karşılanan bir açıklama olmuştur. Gönül isterdi ki daha fazla olsun, fakat işverenlerinde kriterleri göz önüne alınarak Ak parti tarafından belirlenen ücretin makul olduğunu düşünüyorum. Diğer siyasi partilerin asgari ücretle ilgili vaat ettikleri rakam Ak partiye göre daha fazla olsa da onlar iktidara gelemeyeceklerini bildikleri için ancak bol keseden atıyorlar. Ne de olsa dilin kemiği yok. Onun görevi nereye döndürürseniz oraya gitmek. Siyasette her zaman gerçekçi olmak gerekir. Vatandaşa verilen her sözün bir vebali olduğunu siyasetçilerimiz asla unutmamalıdırlar. Laf olsun torba dolsun mantığıyla siyaset yapanların başarıya ulaşması kesinlikle mümkün değildir. 

1 Kasım seçimleri Türkiye’nin 2002 yılından bu yana yakaladığı istikrarın devamı açısından büyük öneme sahip olan bir seçimdir. 7 Haziran seçimlerinin ardından hiçbir siyasi partinin tek başına iktidara gelememesi ve ardından yaşanan süreçte ülkeyi yönetecek bir koalisyon hükümetin kurulamaması Türkiye’de tüm dengelerin değişmesine neden olmuştur. Hal böyle olunca da Türkiye’yi yine o eski karanlık günlerine döndürmenin çabası içerisinde olan akbabalara da gün doğmuş oldu. Milli iradenin 1 Kasım seçimleri öncesinde çok iyi düşünmesi ve ülkenin geleceği açısından doğru bir karar vermesi gerekir. 7 Haziran seçim sonuçları bize şunu bir kez daha çok iyi öğretti ki, bu vakitten sonra Türkiye’nin koalisyon hükümetleriyle yönetilmesinin imkânı yoktur. Çünkü koalisyon hükümeti demek ülkenin yerinde sayması demektir. Ortaklıkla iş yürümez. Herkesin farklı bir görüşü olduğu için her farklı görüş iler ki zamanlara da fikir çatışmalarına neden olur ve sonu da ancak hüsranla biter.

Gelelim Ak partinin seçim beyannamesinde açıklanan diğer konulara. Ak parti bir kez daha çiftçilerimizin yanında olduğunu açıkça göstererek yemde ve gübrede KDV’yi kaldıracağını, büyük ölçekli tarım arazilerine özel destek vereceğini, genç çiftçilere getirecekleri proje karşılığında 30 Bin TL karşılıksız destek kredisi vereceğini açıkladı. Diğer bir taraftan da emeklilerin beklentilerine cevap vererek yılda 1200 TL ek zam, ve TOKİ aracılığıyla aylık 250 TL taksitle konut sahibi yapacağını, Taşeronluk çerçevesinde kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronları kamuda istihdam edeceğini, polislerimizin 2.200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkaracağını, yükseköğretime geçişteki sınavların yılda 3 kez yapılmasını sağlayacaklarını, Sağlık çalışanlarının özlük haklarını yeniden düzenleyeceğini ve sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını açıkça vaat etti. Ayrıca yapılacak büyük projelerde çabası.

Daha ne olsun ki. Ak parti söyleyeceğini söyledi. Şimdi konuşma sırası milli iradede. Bakalım 1 Kasım günü millet verilen bunca vaade ne diyecek bunu da hep birlikte göreceğiz. Fakat şu gerçeği de göz ardı etmemekte fayda vardır ki, şuan da tek başına iktidar olmaya en yakın parti Ak partiden başkası değildir. Diğer bir hususta, Ak partinin yeniden güçlü bir şekilde tek başına iktidara gelebilmesi doğu bölgelerimizde kayıp ettiği oyları tekrar geri alması gerekir. Bunun içinde orada yaşan Kürt kardeşlerimize canlarının ve mallarının devlet güvencesi altında olduğunu iyice hissettirmelidir. Bunu sağladığı takdirde 7 Haziran seçimlerinde PKK’nın baskısıyla HDP’ye istemeyerek de olsa oy vermek zorunda kalan Kürt seçmenler tekrar yeniden Ak partiye oy vereceklerdir. Ondan sonra hızla yükselen Türkiye’nin önünde hiçbir güç duramaz Allah’ın izniyle.  Onun için yol yakınken, önümüzde istikrarın devamı için 1 Kasım gibi önemli bir seçim varken çok iyi düşünelim ve kararımızı ona göre verelim. Çünkü başka Türkiye yok. Bu vatan Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla ve Çerkeziyle hepimizin ortak vatanı. Gelin vatanımıza hep birlikte sahip çıkalım.

                                                                                                        Kenan AKBAŞ / 05.10.2015          


Bu yazı 5824 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM