RaDYo Player Yükleniyor...
 AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM
12.10.2015

Acının, gözyaşının ve ölümün olmadığı bir günümüz olmadı şu günlerde yaşadığımız ülkede.  Güzel ülkemin her köşesinde ayrı bir acı var. Hainler boş durmuyor. Ha bire ülkemizi karıştırmanın, insanları sokağa dökerek birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmanın çabası içerisindeler. Aklını başına al eyyy Türk milleti. Uyan artık uyuduğun gaflet uykusundan uyan. Uyan ki etrafında neler olup bittiğine iyice bir bak. Yoksa sen uyumaya devam ettikçe vatan hainleri seni yaşadığın hayattan koparmaya ve ebediyen uyanmayacağın yere göndermeye devam edecek.  Biz niye böyle olduk? Neyi paylaşamadık ta bu hallere düştük? Gidişatımız hiç de iyi değil. Allah sonumuzu hayır eylesin. Türkiye’nin düşmanları son yıllarda ülkemizin hızla yükselişe geçen bir ülke haline gelmesinden dolayı son derece rahatsızlar ve hızımızı kesmek adına da her yola başvuruyorlar. Ne yazık ki bu ülkenin ekmeğini yiyen insanları da adeta bir maşa olarak çokta iyi kullanıyorlar.

Hep söylüyorum bir kez daha söyleyeceğim. Siyasetçisinden, sokaktaki vatandaşına kadar şimdi zaman birlik olma zamanıdır. Siyasetçiler siyaseti bir kenara bıraksınlar artık. Herkesin farklı bir görüşü ve düşüncesi olabilir fakat memleket meselesi her kesimden insanın ortak görüşü olmalıdır. Şayet vatan varsa düşünce vardır, özgürlük vardır. Eğer orta da bir vatan kalmayacak olursa ne düşüncenizin ne de özgürlüğünüz hiçbir anlamı yoktur. Artık tek meselemiz ya birlik oluruz hep birlikte var oluruz ya da yok olursak hep birlikte yok oluruz meselesinden başka bir şey olmamalıdır. Bugün terör örgütüne destek verenler şunu kafalarına çok iyi soksunlar. Gün gelir şimdi destek verdiğiniz terör bir gün olur sizi de yok eder. Sizin şu anda yaptığınız alçaklığın yanında bir maşa olarak kullanılmaktan başka bir şey değildir. Ya bir türlü anlayamıyorum. Bu vatan hainlerinin kullanmadıkları beyinlerini ne ile yıkıyorlar acaba? Bir insan nasıl olurda göz göre göre üzerindeki bombanın pimini çekerde az sonra parçalanarak öleceğini bile bile kendi canına kast eder?

Sadece kendi canına kast etse hayattan bir pislik eksildi diyeceğiz ama maalesef kendiyle birlikte yüzlerce masum insanında canına kast ediyor bu hainler. Barış ve kardeşlik adına Ankara Garının önünde toplanan binlerce insana kurulan tuzak ve sonucunda hayata veda eden yüzlerce ölü ve bir o kadar da hayata tutunmaya çalışana yaralı bir kez daha yüreğimizi derinden yaraladı. Ülkemiz üzerinde dolaşan kara bulutlara bir yenisi daha eklendi. Ne olur gelin artık aklımızı başımıza alalım. Şu insan görünümlü vatan hainlerinin kanlı ekmeklerine yağ sürmeyi bir kenara bırakalım. Bu ülke hepimizindir. Biz sahip çıkmazsak sahip çıkacak akbabalar çok etrafımızda. Allah muhafaza bu akbabaların eline bir fırsat geçerse sonumuz Suriye’ye, Mısır’a ve Libya’ya benzer. Bu ülkelere barış getireceğiz diye insanları sokağa dökenler bugün oradaki insanları öldürüyorlar. Bunların tek amacı aynı şeyleri ülkemizde de yapmak.

Bu böyle gitmez ve gitmemelidir de. Zaman birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanıdır. Bırakalım artık bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığını. Bu yılan bugün seni sokmuyorsa yarın senin canından olan birini mutlaka sokacaktır. En doğru olanı yılanın başını ezerek ebediyen yok etmektir. Millet olarak bunu da başarmak için birlikten güç doğar mantığıyla hareket etmekten başka bir çıkar yolumuz yoktur. Bu ülke kolay var olmadı ve kolay da verilecek bir ülkede değildir. Bize düşen görev ülkemizin birliğine ve kardeşliğine göz koyan kalleşlere karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele etmektir. Öleceksek hep birlikte, ama şerefimizle ölelim ki bugün bizler geçmişte atalarımızın bu vatan için yaptıklarıyla nasıl gurur duyuyorsak, yarın da bizim torunlarımızda bizimle aynı şekilde gurur duysun. Ne demiş atalarımız eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz semer bırakanlardan değil eser bırakanlardan olalım. Bizim en büyük eserimiz vatanımızdır. Gelecek nesillere güzel bir Türkiye bırakabiliyorsak ne mutlu bizlere.

                                                                                                            Kenan AKBAŞ/ 12.10.2015


Bu yazı 5894 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM