RaDYo Player Yükleniyor...
 SEYDİŞEHİR’İN YETİŞTİRDİĞİ DEĞERLER
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
SEYDİŞEHİR’İN YETİŞTİRDİĞİ DEĞERLER
20.10.2015

Her hangi bir meslek grubunun uluslararası bir alanda elde ettiği başarıyla Türk milleti olarak hepimiz gurur duyarız. Yaşadığımız bu haklı gurur hepimizin ortak gururudur. Bize bu gururu yaşatan şahıslarla veya kurumlarla kesişen ortak paydamız Türk insanı veya Türk firması olmalarıdır. Yani anlayacağınız elde edilen başarı hangi alanda olursa olsun sonucunda Türkiye vardır. Ülkemizde de Seydişehirli olup da, bu memleketin havasını solumuş insanların devletin yönetildiği önemli kurumlarının başına geçmesi, Seydişehir insanının gurur duymasına vesile olmaktadır. Bu şehir, içinden bir Başbakan çıkarmış bir şehirdir.  1904 yılında  Seydişehir'de doğan Rahmetli Sadi Irmak Türkiye’nin 17’inci Başbakanı olarak 17 Kasım 1974 ve 31 Mart 1975 yılları arasında görev yapmış değerli bir şahsiyettir.

1964 Seydişehir doğumlu olan Sayın Kemal Madenoğlu’da yine bu şehrin yetiştirdiği değerlerden bir tanesidir. Kendisi şuan çok önemli görevlerden bir tanesi olan Başbakanlık Müsteşarlığı görevini yapmaktadır. Ailesi Seydişehir’de yaşadığı için Sayın Kemal Madenoğlu yoğun iş temposundan fırsat buldukça her zaman ata ocağını ziyaret eden ve doğup büyüdüğü topraklara vefa örneğini en iyi şekilde gösteren bir insandır. 3 Dönem Konya milletvekilliği görevini yapmış olan 1971 Seydişehir Gökçehüyük doğumlu Sayın Harun Tüfekçi’de Seydişehir’e önemli hizmetler yapmış değerli bir siyasetçidir. Seydişehir’in 20 yıllık vekil özlemine son vererek 2002 yılında seçildiği milletvekilliği görevini 2015 yılına kadar başarılı bir şekilde yürütmüştür. Sayın Tüfekçi milletvekilliği görevi boyunca Seydişehir’den hiçbir zaman kopmadı.

Daima milletin içinde yer alarak yıllardır alışıla gelmiş bir durum olan vekiliyle aslının sadece seçimden seçime buluşma geleneğine son vermiştir. Bana göre Sayın Harun Tüfekçi’yi 3 dönem milletvekili yapan şey, halkla barışık bir siyasetçi Profili ortaya koymasından kaynaklanmaktadır. Gelelim Sayın Hocama. Yani değerli insan Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin hocama. Kendisi 1961 Seydişehir Yenice doğumludur. Yıllardır da Selçuk Üniversitesinde görev yapmaktadır. Selçuklu Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı iken 2011 yılında yine aynı üniversitenin Rektör yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Mustafa Şahin hocam Yenice köy Kalkındırma ve Geliştirme Derneği başkanlığı görevini de başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Şimdi de yıllardır başarılı bir şekilde hizmet ettiği Selçuk Üniversitesine Rektör olmak için adaylığını koymuştur. Kendisine başarılar diliyorum. İnşallah bu defa olması en büyük temennimdir.

1964 Seydişehir doğumlu Sayın Mustafa Ak şehrimizin yetiştirdiği diğer ender insanlardan bir tanesidir. Kendisi şuan Türkiye’nin en büyük ilçesi konumunda olan Keçiören’in belediye başkanlığı görevini 2 dönemdir başarılı bir şekilde yapmaktadır. Mustafa Ak Başkana Keçiören’e hayat veren başkan destek sanırım yanlış bir söz etmemiş olurum. Sayın Mustafa Ak göreve başladığı günden bu yana Keçiören’de başarılı hizmetleri hayata geçirmiş olan değerli bir belediye başkanıdır. Kendisine de görevinde başarılar diliyorum. Ve son olarak Sayın İbrahim Halıcı. Sayın Halıcı 2004 yılında seçildiği Seydişehir Belediye Başkanlığı görevinde birçok başarılı çalışmaya imza atmış bir insandır. Belediye Başkanlığından sonra atandığı Koski yönetim kurulu üyeliğinden sonra, şimdide Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine getirildi. Sayın Halıcı’ya da yeni görevinde başarılar diliyorum.

Ne güzel değil mi şehrimiz insanının böyle hatırı sayılır görevleri üstlenmesi? Vallahi insan Seydişehirli olmaktan bir kez daha gurur duyuyor. Ülkemizin gelişmesi için hizmet eden insanların yaşadığımız şehrin insanları olması insana iyi ki Seydişehirliyim dedirtiyor. Seydişehirliler olarak bizlere düşen görev değerlerimize sahip çıkmaktır. Onların başarısı şehrimizin başarısıdır. Seydişehir’in yetiştirdiği değerlerden aklıma gelenler bunlar. Buradan önemli görevlerde bulunup da ismini zikretmediğim insanlar varsa hepsinden özür diliyorum. Kim bu ülke için bir çivi çakmanın mücadelesi içerisinde oluyorsa, Allah onlardan razı olsun. Görevler gelip geçicidir. Tek kalıcı olan faydalı hizmetlerdir. Seydişehir’in yetiştirdiği değerlerin bu ülkeye faydalı hizmetler yapacaklarına olan inancım tamdır. Hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun.

                                                                                                                      Kenan AKBAŞ /19.10.2015    


Bu yazı 5761 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM