RaDYo Player Yükleniyor...
 EVLADINA SAHİP ÇIK KONYA
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
EVLADINA SAHİP ÇIK KONYA
26.10.2015

1 Kasım 2015 erken genel seçimlerine sayılı günler kaldı. Türkiye de istikrarın devamı adına bu seçim geçmiş dönemlerde yapılan seçimlerden çok daha önemli olacak. Türkiye’nin hızla büyümesinden rahatsız olanlara inat ülkesini seven, yaşadığı ülkede huzur içinde yaşamak isteyen her Türk vatandaşı sandığa gitmeli ve hür iradesini sandığa yansıtmalıdır. 1 Kasım seçimleri Türkiye açısından olduğu kadar Konya açısından da önemli bir seçim olacaktır. Konyalı 7 Haziran’da evladına karşı olan vazifesini tam olarak yerine getiremedi. Bu defa öyle olmamalıdır. Ahmet Hoca Konyalı hemşerilerinden çok şey beklemektedir. Konya halkı 1 Kasım seçimlerinde, gururu olan Sayın Ahmet Davutoğlu’na olan bağlılığını dosta ve düşmana karşı en güzel şekilde göstermeli ve 7 Haziran seçimlerinde verdiği yüzde 65 oy oranı ve 11 Milletvekilinden daha fazlasını 1 Kasım seçimlerinde vermelidir.  

Çünkü seçim günü herkesin gözü ve kulağı Konya’da olacaktır. Herkes Konya’nın evladına ne kadar sahip çıktığına bakacaktır. Şuna gönülden inanıyorum ki Konya üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirecektir. Hemşerisinin başını öne eğdiremeyecektir. Akademik kimliğiyle olsun, siyasi kimliğiyle olsun her zaman ön planda olan Sayın Davutoğlu, Mevlana diyarı Konya için önemli bir değerdir. Sayın Başbakana hemşericilik duygularıyla hareket ederek sahip çıkanlar kadar çıkmayanlar da böyle bir değerin kıymetini vakit geçmeden bilmelidirler. Ahmet Hocanın 1 Kasım seçimlerinde Konya ve ilçelerinin kendisine sahip çıkacağı noktasındaki güveni tamdır. Bu güvenin bir teminatı olarak da milletvekili adaylığını yeniden Konya’dan koydu. Onun için Haydi Konya Türkiye için, memleketimiz için hemşerimize sonuna kadar sahip çıkalım. Konyalıların evladının yanında olduğunu ve çıktığı hizmet yolunda onunla birlikte yürüdüğünü herkese hissettirelim.

Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başbakan olmasıyla birlikte Konya herkes tarafından dikkatle takip edilen bir şehir haline gelmiştir. Bu durumun devam etmesi için Konya’nın 1 Kasımda çok yüksek bir oy oranıyla hemşerisine destek vermesi gerekmektedir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlığı döneminde Rize halkı her seçimde hemşerisine sonuna kadar sahip çıkmıştır. En son Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 80 oranında oy vererek Türkiye genelinde iller arasında birinci çıkmıştır. Konya da yüzde 75 oy oranıyla büyükşehirler arasında birinci çıkmıştır.

Sayın Erdoğan’a her seçimde en iyi şekilde destek veren Konya halkı bu defa hemşerisi için çıtayı daha da yükselterek geçmiş seçimlerin çok daha üzerinde destek olmalıdır. Şayet bunun tam tersini düşünecek olursak Konya hemşerisi olan Sayın Ahmet Davutoğlu’na karşı çok ayıp etmiş ve kendisine karşı duyulan güveni boşa çıkarmış olur. Ak partinin Türkiye genelinde oy oranı ne olursa olsun, özellikle Konya’daki oy oranı yüksek olmalıdır. Düşmanı kendimize güldürmemize hiç gerek yoktur. Bir maç varsa ortada Konyalılar olarak çıkarız sahaya terimizin son damlasına kadar mücadele ederiz. Yeneriz veya yeniliriz. Önemli olan onurumuzla, gururumuzla mücadele etmektir. Öyleyse sandığa giderken siyasi görüşümüzü gelin bir kenara bırakalım. Konyalı olmaktan büyük gurur duyduğunu her fırsatta ifade eden hemşerimize, bizlerde onunla gurur duyduğumuzu gösterelim ve Sayın Ahmet Davutoğlu’na sonuna kadar sahip çıkalım.


Bu yazı 6216 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM