RaDYo Player Yükleniyor...
 MUSTAFA ŞAHİN HOCANIN YANINDA OLMALIYIZ
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
MUSTAFA ŞAHİN HOCANIN YANINDA OLMALIYIZ
09.11.2015

17.11.2011 tarihinde kaleme aldığım Rektörlük Yarışında Son Viraj başlıklı yazımda Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne adaylığını koyan değerli hocam Prof. Dr. Mustafa Şahin’den bahsetmiştim. Acizane olarak kendi çapında fikirlerini yazıya döken bir köşe yazarı olarak, o zaman ki yazımda Seydişehir halkının Mustafa Şahin hocaya sahip çıkması ve ona destek olması gerektiğini ifade etmiştim. Yazımın son bölümünde demiştim ki; ‘’Prof. Dr. Mustafa Şahin hoca Seydişehir için önemli bir isimdir. İlçemizden Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesine tedavi olmak için giden kişilere her zaman yardım elini uzatandır. Seydişehir’in her zaman gurur duyduğu bir kişi olan Prof. Dr. Mustafa Şahin’in rektör olması halinde ilçemizde yetişip de devletin önemli kurumlarında bürokrat olarak görev yapan önemli şahsiyetler arasına Şahin hocada eklenmiş olacaktır. Bu durum Seydişehir için büyük gurur verici bir durumdur. İnşallah gelişmişlik alanında önemli bir yere sahip olan, binlerce öğrencisi ile adeta bacasız bir fabrikayı andıran Selçuk Üniversitesi’nin dümeninde Seydişehir halkı Prof. Dr. Mustafa Şahin’i görmek istiyor.’’ demiştim.

Ama nasip değilmiş ki Mustafa Şahin hocam o zaman rektör olamadı. 2011 yılında yapılan seçimlerin sonuçlarını hatırlayacak olursak, oy kullanan 1.470 öğretim görevlisinden, Rektör adaylarından Hakkı Gökbel 502, Mustafa Şahin 409, Tahir Yüksek 390, Celal İzci 73, Ahmet Kaan Karabulut 48, Recai Gürbüz 12 oy almıştı. Dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül en çok oyu alan Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i Selçuk Üniversitesinin yeni rektörü olarak atamıştı. Şimdi artık geçmişi geride bırakıp geleceğe yani 21 Kasım 2015’e bakmakta fayda vardır. Konyalılar ve Seydişehirliler olarak önümüzdeki zaman dilimini çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Konya ve Seydişehir halkı, içinde koskocaman bir memleket sevdası olan, ömrünü insanlara en iyi şekilde hizmet etme yolunda harcayan, akademik alanda yaptığı başarılı çalışmalarla uluslararası arenada birçok ödül alan gurur kaynağımız Mustafa Şahin hoca için elinden ne geliyorsa en iyi şekilde yapmalıdır. Mustafa Şahin hocanın elde ettiği başarılar sadece kendi başarısı değil, görev yaptığı Selçuk Üniversitesinin ve Konya’nın da bir başarısıdır.

Farklı görüşe sahip olsalar da partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, dernekler, basın kuruluşları ve halkımız, hemşerisine kendine yakışanı yaparak sonuna kadar sahip çıkmalıdır. Selçuk Üniversitesine en iyi hizmeti kimin yapacağına karar verecek olan öğretim görevlileridir. Seçim sürecinin sonunda öğretim görevlileri kimi desteklerse desteklesin, Mustafa Şahin hocam rektör olsun veya olmasın, önemli olan bizlerin üzerine düşen vazifeyi tam anlamıyla yerine getirmesidir. Allah’ın izniyle Seydişehir neyi başarmadı ki bunu başarmasın. Bu şehrin halkı geçmiş zamanlarda birlik ve beraberlik örneğini birçok farklı alanda başarılı bir şekilde ortaya koyan bir halktır. Şimdi vakit Mustafa Şahin hoca için bir ve beraber olma zamanıdır. Çünkü Mustafa Hoca bunu fazlasıyla hak eden değerli bir bilim adamıdır. Değerli insanlara da hak ettiği değeri vermek Konya bölgesi insanının önemli görevlerinden bir tanesidir.

Bunun için her Seydişehirli taşın altına elini hatta o da yetmez gövdesini koymalıdır. Seydişehir basınının güzide temsilcilerine buradan bir çağrı da bulunuyorum. İnternet sitelerinize, gazetelerinize lütfen hepiniz şu başlığı atın. SEYDİŞEHİR MUSTAFA ŞAHİN İÇİN YEKVÜCUT…! Haydi Seydişehir bir anne ve babanın öz evladının üzerine titrediği ve sahip çıktığı gibi sende öz evladın olan Mustafa Şahin hocaya sahip çık. Sayın hocamın doğduğu Şehirle ve bu şehrin insanıyla bu güne kadar duyduğu gururun üstüne bir gurur daha ekle. Ne diyelim mücadele bizden takdir ise önce Allah’tan sonra öğretim görevlilerinden olsun. Yolun açık, Rabbim yar ve yardımcın olsun Mustafa Şahin Hocam.


Bu yazı 8008 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1
  • Misafir 2015-11-21 11:50:14

    2015-11-21 11:50:14

  • Değerli hocamız Prof. Dr. Mustafa Şahin'e Rektörlük yolunda başarılar dileriz.

  • 0
  • 0

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM