RaDYo Player Yükleniyor...
 ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
23.11.2015

İslam coğrafyasında akan kan bir türlü durmak bilmiyor. Masum insanları ve küçücük çocukları gözlerini bile kırpmadan katleden caniler zulüm yapmaya, Müslüman kanı akıtmaya devam ediyor. Dünya nüfusunun yüzde 23’ünü oluşturan Müslüman ülkelerden yaşanan bunca zulme Türkiye dışında ses çıkaran başka bir ülkede yok. Peki neden? Müslümanlar olarak niye dur demiyoruz zalimlere? Niye birlik olmuyoruz? Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığını bir kenara ne zaman bırakıp da kenetleyeceğiz biz? Farkındaysanız dünyada yaşanan tüm olumsuzlukların merkezinde Müslüman ülkeler var. Yani anlayacağınız yapılanların hepsi Müslüman katliamından başka bir şey değil. Nereye kadar devam edecek bu zulümler? Ne zaman bitecek acı ve gözyaşı? Anlaşılan o ki Müslümanlar uyumaya devam ettikçe bitmeyecek. Yüce Allah gaflet uykusundan bir türlü uyanmamakta ısrar eden Müslümanların sonunu hayır eyleye.

Allah katında tek din olan İslam’ın, savunucuları bırakın artık şu menfaat duygularınızı bir kenara da aklınızı başınıza alın. Sahip çıkın artık birbirinize. Yahudi bir ülke olan Fransa’da geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırısında, tüm Yahudiler yapılan saldırıyı lanetlerken, Müslüman ülkelerde yaşanan saldırılara Müslüman ülkelerin sessiz kalmasını bir türlü anlayamıyorum. Birçok Müslüman ülke Fransa’da yaşanan olaylar için üzüntülerini dile getiren açıklamalar yaparken, yine aynı Müslüman ülkeler Müslümanların yaşadığı bölgelerde yaşanan olaylar için bir tek kelime bile etmemeyi tercih ediyorlar. Fetva vermek benim haddime değil fakat bana göre böyle Müslümanlık olmaz. Müslüman dediğin gerçek manada yaratılanı severim yaratandan ötürü anlayışıyla Müslüman kardeşine sahip çıkan kişidir. Yoksa öyle dille söylemekle Müslüman olunmuyor. Dilin söylediğini kalbinde uygulaması gerektiğini düşünüyorum.

Maalesef şahsi çıkarları her şeyin üzerinde tutan Hristiyan kökenli batılı ülkeler Müslümanlar üzerinde sürekli oyun oynuyor. Ne yazık ki Müslümanlar da kendi üzerlerinde oynan oyunlara dur demek yerine batı ülkelerine çanak tutuyorlar. Çok sevdiğim bir söz vardır. ‘’Zalimler için yaşasın cehennem’’. Bu haftaki yazıma da bu sözün uygun olacağını düşünerekten başlık olarak attım. Evet zalimler için yaşasın cehennem. Bu dünyada masum insanlara zulüm ederek bey gibi yaşayanlar unutmayın ki mahşeri âlemde cehennem sizleri sabırsızlıkla bekliyor. Elbet tüm bu yaptıklarınız yanınıza kar kalmayacak. Fani dünya da acımasızca katlettiğiniz günahsız çocukların, işkence ederek öldürdüğünüz masumların iki eli yakanız da olacaktır.  Allah c.c ayeti kerimesinde buyuyor ki; "Kim bir mümini kasten öldürürse, onun cezası, içinde devamlı kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, lânetlemiş ve büyük bir azap hazırlamıştır." (Nisâ: 93)

Yüce Allah’ın ayeti gayet açık ve nettir. Birileri yüce Allah’ın hükmünü yok sayarak onun kullarını haksız yere öldürmeye devam ederse, mahkeme-i kübra’da da Allah c.c. onları yok sayarak hak ettikleri cezayı verecektir. Zalimin zulmü varsa mazlumunda Allah’ı vardır. Şimdi görünür de dünyada birçok bölgede zafer İslam düşmanların gibi görünse de, hesap günün de gerçek zafer Müslümanların olacaktır. Yalnız Müslümanlar olarak bir taraftan mahşeri âlemi beklerken, diğer taraftan da bu Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz zalimlerle de mücadele edelim. Edelim ki yarın yüce yaratanın huzuruna vardığımız vakit kendimizi kurtaracak bir amelimiz olsun. Müslümanlar olarak biz bir olur, birbirimize sahip çıkarsak Allah’ın izniyle karşımızda hiçbir güç duramaz. Bunu bu güne kadar bir türlü başaramadık. İnşallah bundan sonra başarırız ve Müslümanların nasıl birlik ve beraberlik içinde olduğunu tüm dünyaya gösteririz.


Bu yazı 5691 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM