RaDYo Player Yükleniyor...
 TÜRKİYE YOLGEÇEN HANI DEĞİLDİR
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
TÜRKİYE YOLGEÇEN HANI DEĞİLDİR
30.11.2015

Türkiye’nin yolgeçen hanı olmadığını bilenler biliyor da, bilip de bilmek istemeyenlerde hala sabrımızı zorlamaya devam ediyor. Hiç kimse kusura bakmasın uslu durana hiç kimse bir şey etmez. Yaramazlık yapmakta ısrar edene de yaptığının yanlış olduğu uyarısı yapılır ve hala anlamamakta ısrar ediyorsa da, anlayacağı dilden konuşmak artık farz olmuş olur. Bundan sonra Ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyenler planlarını devreye sokmadan önce bir değil iki kere düşünseler çok daha iyi olacaktır. Daha önce pek duymadığımız ancak son günlerde sıkça telaffuz edilen bir söz vardır. Adı Angajman kurallarıdır. Pek hala nedir bu Angajman dedikleri şey? Kelime anlamı olarak yükümlülük altına girme, üstenme, taahhüt etme, toplumsal, siyasal bir eylemin içinde yer alma, ve ona bağlanma anlamlarını taşımaktadır. Angajman Kuralları ise bir ülkenin başka bir ülkenin hava sahasını ihlal etme veya ülke topraklarında oluşacak bir tehdide karşı yapılacak askeri müdahaleleri kapsamaktadır.

 

Örneğin bir uçak hava sahamızı ihlal ederse Türkiye hemen uyarıya başlıyor. Uyarı neticesinde hava sahamızı terk etmez ise savaş uçaklarımız havalanıyor ve bu uçağı inişe zorluyor. Yine de karşı bir durum sergiliyorsa ateş açma hakkımız doğuyor. İşte Türkiye’de Rus uçağına karşı aynen böyle yapmıştır. Ne demek ya, sen Türkiye’nin hava sahasını izin almadan işgal edeceksin, ondan sonra da uçağın düşürülünce de sırtımızdan bıçaklandık diyeceksin. Önemli olan bıçağı yedikten sonra acı içinde kıvranmak değil, bıçağı yememek için gerekli önlemleri almaktır. Rus uçaklarının ülkemizi taciz etmesi demek namusumuza dil uzatması demektir. Türkler olarak bizler örfümüze, adetimize ve namusumuza sahip çıkan bir toplumuzdur. Bizim hassasiyetlerimize dokunan kim olursa olsun yaptığı hatanın bedelini hem malıyla, hem de canıyla öder.

 

Bizim hiç kimsenin toprağında gözümüz yoktur. İsteriz ki başkalarını da bizim topraklarımızda gözü olmasın. Ama maalesef hiç de öyle olmuyor. Birileri daima Türkiye ile uğraşmanın ve pis emellerine alet etmenin hesabını yapmaktadır. Türkiye eski dönemlerdeki gibi birilerinin oyuncağı olacak bir ülke değildir artık. Türkiye 2002 yılından bu yana kendi ayakları üzerinde durabilen ve dünyada söz sahibi olan ülkeler arasındaki yerini çoktan almış bir ülkedir. Onun için Rusya’ya tavsiyem Türkiye’yle uğraşmasın. Belki Rusların sahip oldukları askeri malzemeler bizimkinden daha fazla olabilir. Fakat Türkiye’nin sahip olduğu askeri malzemelerinin yanında birde güçlü ve sarsılmaz bir iman gücü vardır. Bu iman gücünü Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında gören düşmanlar Türklerinin gözünün ne kadar kara olduğunu çok iyi bilirler. Onun için bilenler bilmeyenlere Türkiye’yi çok iyi anlatsınlar.

 

Türk jetlerinin hava sahamızı ihlal eden Rus jetlerini düşürmesinden sonra Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizin Türkiye’ye karşı yaptırımı ne olursa olsun, önemli olan dik durmaktır. Rusya Türkiye’ye karşı bir ambargo uyguluyorsa bizde uygulayalım. Yok Rusya gazımızı kesermiş, yok ihraç ettiği malzemeleri almazmış. Varsın gazımızı kessin biz kömür yakalım, varsın mallarımızı almasın biz onun almadığı malları başka bir ülkeye satmanın çabası içerisinde olalım. Asıl olan namusumuzu satmamaktır. Vallahi namusumuz giderse ne gazın önemi vardır, ne de malın. Varsın birçok ülke bizim karşımızda olsun. Yüce Allah doğru olanların ve imanı güçlü olanların yanındadır. Bizler bildiğimiz doğru yoldan sapmadıkça ve yüce Allah’ın ipine sarıldıkça Türkiye’yle kimse başa çıkamaz. Her zaman zafer yürekten inanların ve yüce Allah’a sığınanlarındır.


Bu yazı 6272 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM