RaDYo Player Yükleniyor...
 SEYDİŞEHİR SEVDALISI BİR BAŞKAN
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
SEYDİŞEHİR SEVDALISI BİR BAŞKAN
07.12.2015

30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak partiden Seydişehir Belediye Başkanlığını kazanan Mehmet Tutal göreve geldiği günden bu yana aradan geçen 21 ayda Seydişehir için yaptığı hizmetlerle her kesimden insanın takdirini kazanan bir başkan olmayı başararak, kendisine yetki veren insanların güvenini boşa çıkarmamıştır. Benim bir sevdam var adı Seydişehir diyerek çıktığı hizmet yolunda göreve gelir gelmez kolları sıvayan ve seçim döneminde verdiği vaatleri yerine getirmek için büyük gayret gösteren Mehmet Tutal, insan odaklı hizmet anlayışıyla başarılı çalışmalara imza atan bir başkandır. 1965 yılında merhaba dediği dünya hayatına küçük yaşta babasını kaybetmesiyle birlikte baba sevgisinden ve şefkatinden yoksun olarak bir sıfır yenik başlayan Mehmet Tutal başkan yaşadığı zorluklara rağmen asla pes etmeyen ve tabiri caizse tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere gelen bir şahsiyettir. Yani kısacası Mehmet başkan zorluklara alışık olan ve her türlü zorluğun karşısında boyun eğmek yerine zorluklara boyun eğdirmenin en doğru şey olduğuna inanan birisidir.

2014 yerel seçimlerinde tanıma imkânı bulduğum Mehmet Tutal’ın seçim kampanyası döneminde halka verdiği vaatlerin yanında özellikle söylediği bir söz vardı ki çok hoşuma gitmişti. Başkan Tutal ‘’Şayet milletimiz takdir eder ve şahsıma belediye başkanlığı görevini verirse siyasi görüşü ne olursa olsun işini doğru bir şekilde yapan hiçbir insanın ekmeğiyle oynamayacağım’’ demişti. Öylede yaptı. Özellikle her seçimden sonra göreve gelen yeni başkanın kendisinden önceki belediye başkanının döneminde alınan işçileri işten çıkarması geleneği Mehmet Tutal’la son bulmuştur. Bu çok önemli bir şeydir. İnşallah Tutal başkanın bu özverili davranışı kendisinden sonra Seydişehir Belediye başkanlığı görevine gelecek olan kişilere de örnek olur. Belediyede çalışan işçilerin kaderi hiçbir zaman farklı bir siyasi görüş anlayışıyla göreve gelen bir belediye başkanın iki dudağı arasından çıkacak olan ‘’işten çıkarın’’ sözüne bağlı olmamalıdır.

Haksız yere bir insanın ekmeğiyle oynamak doğru bir davranış değildir. Şayet bir işçi kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getiriyorsa siyasi görüşü ne olursa olsun ona sahip çıkmak Seydişehir’e yapılacak hizmetlerin aksamadan devam etmesi açısından çok önemlidir. İnsanların siyasi görüşlerine değil, yaptıkları işe bakılmalıdır. İşte Mehmet Tutal başkanda bunun bilinciyle kendisinden önceki belediye başkanı döneminde alınan işçileri işten çıkarmak yerine onlara sahip çıkarak görevlerine devam etmesini sağlamıştır. Mehmet Tutal başkanın diğer bir özelliği de, üzerinde taşıdığı vebalin her zaman farkında olmasıdır. Sayın başkanın Seçim döneminde vaatlerini sıraladığı 23 maddelik beyannamesinden en önemlileri olan hububat borsası projesi hayata geçirilerek halkın hizmetine sunulurken, Seyit Harun Camii çevre düzenlemesi projesi ve Kuğulu park su sporları Gölet’i projesi de yapılan zemin etüdü çalışmalarının ardından yakın bir zaman da hayata geçirilmeyi bekleyen büyük projelerdir.

İnşallah bu büyük projeler içinde çalışmalar en kısa zamanda başlayacak ve Seydişehir ekonomisine can katacaktır. Mehmet başkanın seçim kampanyası döneminde özellikle üzerine basa basa ifade ettiği bir söz vardı. Adı üçlü sacayağı ve bu sacayağı Seydişehir için tıkır tıkır işlemektedir. Üçlü sacayağı sözünün özünü oluşturan Ankara, Konya ve Seydişehir üçgeninde yapılan çalışmalar Seydişehir’in yeni hizmetlere kavuşmasını sağlamakta ve şehrin çehresinin değişmesine vesile olmaktadır Kim bu şehir için bir çivi çakmanın gayreti içerisinde oluyorsa Allah ondan razı olsun. Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Tek baki kalan bulunduğu makamın hakkını vererek başarılı çalışmalar yapan yöneticilerin geride bıraktıkları eserlerdir. Mehmet Tutal sevdalısı olduğu Seydişehir için yaptığı hizmetlerle her zaman saygıyla anılacaktır. Mehmet başkan, Sen bu şehre karşı olan sevdanı yaptığın hizmetlerle açıkça ortaya koyuyorsun. Hizmetler senden, taktidir önce yüce Haktan sonra halktandır. Yolun açık, Rabbim yar ve yardımcın olsun.


Bu yazı 6153 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM