RaDYo Player Yükleniyor...
 KURBAN ÜZERİNDEN OYNANAN OYUN
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
KURBAN ÜZERİNDEN OYNANAN OYUN
28.12.2015

Her hafta yazdığım köşe yazımı yazmadan önce gündeme dair, önemli olan konuları farklı basın yayın organlarından sıkı bir şekilde takip ederim. Yeni yazacağım köşe yazımı da dikkatimi çeken konular üzerinden yazmayı tercih ederim. Gerçi Türkiye’de gündemi meşgul eden öyle çok meseleler var ki, hepsini de bir köşe yazısında anlatmanın imkânı yoktur. Onun için siz değerli okurlarımın dikkatini çekeceğine inandığım bir konuyu seçerek, bu konu üzerinden fikirlerimi yazıyorum ve internet yayıncılığıyla halka ulaşan 3 tane haber sitesinden ve sosyal medyadaki kişisel sayfamdan okurlarımın beğenisine sunuyorum. Bu işi iyimi, yoksa kötümü yapıyorum bilemiyorum. Artık ona da, doğru bir şekilde karar verecek olan değerli takipçilerimdir. Ahlak sınırlarını aşmadan, takipçilerimden gelecek olan her türlü eleştirinin ve beğeninin başımın üstünde yeri vardır. Yazı yazmak benden takdir sizlerdendir değerli okurlarım.

Gelelim sadede. Bu hafta köşe yazımın konusunu oluşturan şey, insanların dini inançlarını istismar ederek, milletin Allah rızası için vekâleten kesilmek üzere, daha önceleri hizmet hareketi olarak bilgimiz, fakat 17 Aralık 2013’den sonra tam bir ihanet çetesi olduğu ortaya çıkan FETÖ terör örgütüne verdiği kurban paralarının nasıl cebe indirildiği meselesi. Ulusal olarak yayın yapan bir televizyon kanalında yayınlanan programda halktan toplanan Kurban paralarının cemaatin kasasına nasıl gittiğini anlatan kişi paralel örgütün içinde 39 yıl görev yapmış olan Ege bölgesi askeri kanat sorumlusu Hüseyin Uğur Sarıçiçek. Programda insanın kanını donduran önemli açıklamalarda bulunan Sarıçicek’in anlattıklarını dinledikçe inanın hayretler içinde kaldım. İnsanlar Allah yolunda olduğuna inandığı bir cemaate güveniyor, varını ve yoğunu vererek o cemaatin hayırlı hizmetler yapmasını beklerken aslında cemaatin Allah yolundan uzak bir yapılanma içine girdiğini sonradan öğreniyor. Ne kadar vahim bir durum değil mi? Yazık çok yazık.

Paralel örgütün Ege bölgesi askeri kanat sorumlusu Hüseyin Uğur Sarıçiçek’in anlattığına göre; ‘’Cemaat, himmet ve kurban paralarını toplayıp kurbanları kesmiyordu. Toplanan paraların hepsi cemaatin kasasına gidiyordu. Ayrıca kurban ve himmet paralarıyla ZAMPARALIK yapılıyordu. Her Kurban Bayramı'nda kurbanlar toplanırdı. 3 tane 5 tane ne olursa toplanan kurbanlar kesilse ortada kurban kalmazdı. Vekâleten kesilecek denilerek insanlar kandırılıyordu. Bu kurbanların hiç biri kesilmiyordu. Birileri geliyordu kurbanını seçiyordu ama o kurbanlar işaretlenmiyordu. Onlar gittikten sonra o kurbanı başkalarına satıyordum. Kasaplara satılan kurbanların paraları cemaatin kasasına gidiyordu.’’ Paralel imam Hüseyin Uğur Sarıçicek’in açıklamaları aynen böyleydi. Gülen cemaatinin en yakınında olan bir kişiden itiraf dolu bu sözleri duyduktan sonra inanın insan ‘’Vay be sen neymişsin Fetullah Gülen’’ demekten kendini alamıyor.

Devletin önemli kurumlarını eline geçirerek hükümeti ortadan kaldırmanın çabası içerisine giren FG cemaatinin alt tabanında görev alan kalbi temiz, masum insanlar gerçekten Allah rızası için faydalı işler yapmanın gayreti içindeyken, üst kısmında görev alan kişilerin zevk ve sefa içinde bir hayat sürdüğü apaçık ortadadır. Yüce Allah’ın (c.c) kesmeleri için kullarına emrettiği Kurbanların parasını toplayarak vekâleten kesmeleri gereken kurbanları kesmeyerek paraları zimmetlerine geçiren ve insanların dini inançlarını istismar ederek kirli bir hayat sürenlere yazıklar olsun. Sizler bu dünyada bugüne kadar masum insanları kandırdınız ama yarın mahşer-i âlemde yüce Allah’ı nasıl kandıracaksınız. Yaptığınız resmen kul hakkı yemektir. Yüce Allah (c.c) Ayet-i kerimesinde ne diyor; “Aranızda birbirinizin mallarını haksız yere yemeyin. İnsanların mallarından bir kısmını bile bile günaha girerek yemek için, onları hâkimlere (rüşvet olarak) vermeyin.” (BAKARA SURESİ – 188. AYET) Yüce yaratanın hükmü gayet açıkken kul hakkı yiyen sözde cemaat mensupları bundan sonrasını da gayrı siz düşünün.


Bu yazı 5999 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM