RaDYo Player Yükleniyor...
 MİLLETİN VEKİLLİĞİNDEN BAKAN YARDIMCILIĞINA
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KENAN AKBAŞ
MİLLETİN VEKİLLİĞİNDEN BAKAN YARDIMCILIĞINA
04.01.2016

Seydişehir Kaymakamlığı’nın resmi internet sitesinden edindiğim bilgiye göre, siyaset sahnesinde geçmişten günümüze kadar Seydişehirli 8 kişinin milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yaptığını gördüm. Bu kişileri hatırlayacak olursak; Mahmut Esat Efendi, Ordinaryüs Prof. Dr. Sadi Irmak, Mustafa Üstündağ, Prof. Dr. Nevzat Ayasbeyoğlu, Tevfik Fikret Baran, Mustafa Necati Kalaycıoğlu, Mehmet Oğuz Atalay ve son olarak Harun Tüfekci. Hepsi bir birinden değerli bu siyasetçilerimiz arasından Ordinaryüs Prof. Dr. Sadi Irmak Başbakanlık, Mustafa Üstündağ Milli Eğitim Bakanlığı, Harun Tüfekci Orman ve Su İşleri Bakan yardımcısı olarak görev yaparak ülkemize ve milletimize hizmet etmenin gayreti içerisinde olmuşlardır. İnsanların hayatları boyunca sahip oldukları makamlar gelip geçicidir. Tek kalıcı olan sahip oldukları makamdan aldıkları güçle yaptıkları hizmetlerdir. Kim bu şehir için bir çivi çakmış ise siyasi görüşü ne olursa olsun Allah onlardan razı olsun.

Yukarıda saydığım değerli şahsiyetlerden Sayın Harun Tüfekci hariç hiç birinin görevde olduğu zamanı, yaşım elvermediği için maalesef hatırlayamıyorum. Ülkenin dar boğazda olduğu bir dönemde14 Ağustos 2001 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan Ak partinin Seydişehir’deki ilk kurucu ilçe başkanı olan Harun Tüfekci, 3 Kasım 2002 yılında yapılan 22. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde milletin vekili olma şerefine eriştiği zaman tam olarak 31 yaşındaydı. O dönemde Konya Türkiye Büyük Millet Meclisine 16 Milletvekili gönderiyordu. Sayın Tüfekci 7.sıradaydı ve Ak parti Konya’dan 14 Milletvekili çıkarmıştı. Seydişehir’in uzun yıllar çektiği milletvekilliği hasretine son veren Harun Tüfekci 3 dönem üst üste milletvekili olma başarısını göstererek 2002 ve 2015 yılları arasında Konya’yı ve doğup büyüdüğü Seydişehir’i milletin meclisinde en iyi şekilde temsil etmiştir. Kendisine bu güne kadar Konya’ya ve Seydişehir’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Birçok kez gerek şahsi olarak gerekse heyet olarak meclise gitmişliğim olmuştur. Meclise vardığımız vakit kendi içimizden çıkmış bir milletvekilinin şahsımı ve içinde bulunduğum heyeti güler yüzle karşılaması ve sahip çıkması ne güzel bir duygudur bilir misiniz? Mecliste o anki ortamı yaşayan herkesin bunun kıymetini bildiğini tahmin ediyorum. Vallahi inanın Meclise vardığımızda gittiğimiz her yerde ‘’Harun Tüfekci’nin özel misafirleri’’ diyen danışmanın ağzından dökülen cümleler daha henüz bitmeden hep kapı sonuna kadar açılıyordu. Bu bile insana ayrı bir gurur veriyordu. Seydişehir insanına bu gururu yaşatan yeni bakan yardımcımızdan Allah razı olsun. Hepimizin bildiği üzere 3 dönem Konya Milletvekili olarak görev yapan hemşerimiz Harun Tüfekci artık bundan sonra Orman ve Su işleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Kendisi milletvekilliği görevi boyunca Seydişehir için her zaman taşın altına elini değil gövdesini koymuştur.

Seydişehir için Eğitimden, Sağlığa, Ulaşımdan birçok alandaki hizmetlere kadar büyük emekleri olmuştur. Tüm bunları bilen bilirde, bilip de bilmek istemeyende görmezden gelir o da ayrı bir mesele. Fakat Allah her zaman iyilerin ve doğruların yanındadır. Konya’da 2002 yılından bu yana Ak parti camiasından kimler geldi, kimler geçti. Kimileri bir dönem, kimileri iki dönem milletvekilliği yaparken Harun Tüfekci ise üç dönem aralıksız milletvekili olma başarısını göstermiştir. Bugün Harun Tüfekci uzun soluklu bir siyaset sahnesinin içinde yer almış ve yer almaya da devam ediyorsa kimse onun karakaşı veya kara gözüne hayran olduğu için bu görevleri vermemiştir. Bu tamamen başarılı bir siyasetçi olduğunu ortaya koymaktadır. İnşallah bu güne kadar milletin vekilliğinde ortaya koyduğu başarılı çalışmalarını bundan sonra da Orman ve Su İşleri bakan yardımcısı olarak yapmaya devam edecektir. Rabbim yolunuzu açık etsin Sayın Bakan Yardımcım. Dün olduğu gibi bugünde sizin yanınızdayız. Haaa yanlış anlaşılmasın. Makamımızdan dolayı değil. Bu şehrin gururu ve hizmetkârı olduğunuz için yanınızdayız. Kalın sağlıcakla.       


Bu yazı 6174 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLAR

ANKETLER

SEYDİŞEHİR TV NİN ADI NE OLSUNSeydişehir Fm ve Haber Ajans © 2019| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM