CHP 23 NİSAN MESAJI

CHP 23 NİSAN MESAJI

CHP 23 NİSAN MESAJI haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-04-23 09:54

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir  ilçe Başkanı Orhan ÖZEL, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Orhan Özel açıklamasında şu sözlere yer verdi;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından Kurtuluş Savaşının şerefle sürdürüldüğü, bütün yurdu Kuvai Milliye ruhunun sardığı günlerde 23 Nisan’da açılan TBMM  tüm mazlum milletlere örnek olmuş ve cesaret vermiştir. Milli Meclisin açıldığı bu anlamlı gün, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklara armağan edilmiştir.  Çocuklara verilen büyük değer ve güvenle bütün dünyaya örnek olan evrensel bir bayram olarak tarihe geçmiştir. Cumhuriyetimiz ve milli irademiz çocuklarımızın, gençlerimizin elinde sonsuza kadar sürecektir.

 Milli Mücadelenin sürdürüldüğü o zor günlerde bütün Türk milleti bütünleşmiş ve iradesini TBMM eliyle ortaya koymuştur. TBMM, milli birlik ve bütünlüğümüzün en önemli simgesidir. Meclisimizi daha da kuvvetlendirmemiz gereken şu günlerde; parlamenter sistemi yok ederek göstermelik bir meclis oluşturulmak istenmesi bizleri üzmektedir. Şu günler milli iradenin daha çok güçlendirilmesi gereken TBMM’sinin her zamankinden daha çok irade ortaya koyması gereken zor günlerdir.

Bu bağlamda bütün çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutlar, bütün milletimizi Milli İrademize sahip çıkmaya çağırırım. Saygılarımla.

Orhan ÖZEL

CHP Seydişehir İlçe Başkanı