EKO OKUL KARDELEN ANAOKULU PROJELERİNE DEVAM EDİYOR

EKO OKUL KARDELEN ANAOKULU PROJELERİNE DEVAM EDİYOR

EKO OKUL KARDELEN ANAOKULU PROJELERİNE DEVAM EDİYOR haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2019-02-15 11:06

            İlçemiz Seydişehir Kardelen Anaokulu EKO Okul Projesi kapsamında “Geleceğini Çöpe Atma” sloganıyla yola çıkarak ülkemizin son dönemlerindeki gündem konularından biri olan poşet kullanımı konusunda bir farkındalık oluşturmaya çalıştı. Kardelen Anaokulu’ nun minik öğrencileri poşet kullanımının dünyaya verdiği zararlara dikkat çekerek ilçemizde bulunan çeşitli resmi kurumları ziyaret ederek bez çanta hediye ettiler.

            Okul Müdürü Dilek KARA yaptığı açıklamada; “ Eko Okullar Programı okullarda çevre bilinci ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Bu Programda öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler hem de ailelerini, sivil toplum kuruluşlarını ve yerel yönetimleri çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.

            Biz de bu vesile ile velilerimizin de desteği ile doğayı kirleten poşet kullanımının önüne geçerek bez çanta kullanımına dikkat çekmek istedik. Aile katılımı ile öğrencilerimiz artık malzeme ve materyallerden kendi bez çantalarını hazırladılar. Biz de öğrencilerimiz ile birlikte başta Seydişehir Kaymakamlığı olmak üzere Seydişehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Polis Karakolunu ziyaret ederek öğrenci ve velilerimizin el emekleri ile hazırlamış oldukları çantaları kendilerine hediye ettik.

            Geçen yıllarda aldığımız Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikalarının yanına bu yıl da Eko Okul programını da tamamlayarak yine ilçemizde bu programı başarıyla ilk tamamlayan okullardan olarak çevre dostu okul ünvanına sahip Yeşil Bayrak Sertifikası almayı hedeflemekteyiz.

            Bize olan ilgi, alaka ve güzel karşılamaları ile öğrencilerimize verdikleri hediyeler için başta Seydişehir Kaymakamımız Aydın ERDOĞAN bey olmak üzere Belediye Başkanımız Mehmet TUTAL’ a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tahir KİBAR’ a ve Nüfus Müdürümüz Cemil IŞILAK’ a ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.