BAKANDAN SEYDİŞEHİR MÜSİAD ZİYARETİ
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BAKANDAN SEYDİŞEHİR MÜSİAD ZİYARETİ
Ekonomi
2019-02-25 17:37

BAKANDAN SEYDİŞEHİR MÜSİAD ZİYARETİ

Seydişehir Atık Su Arıtma Tesisinin açılışını yapmak üzere Seydişehir’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Şubesi’ni de ziyaret etti. Başkan Av. Uzm. Arb. Mustafa AKMAN ve yönetim kurulu ile görüşen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM’a, termal turizm, Kuğulu vadisi, organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi, savunma sanayinin geliştirilmesi, alüminyum teşvik bölgesi gibi birçok konuda bölgenin gelişimine katkı sağlayacak konular hakkında bilgi verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM ; “Talepler ile ilgili olarak, Ak Parti iktidarı ile bölgede kurulacak üçlü sacayağının işletileceğini, bölgenin gelişmesi ve kalkınması için her türlü desteğe ve iş birliğine, geliştireceğiniz projelere destek vermeye hazırız”dedi.

MÜSİAD Seydişehir Şube Başkanı Av. Uzm. Arb. Mustafa AKMAN da “Şubelerinin yalnızca Seydişehir değil Beyşehir Bozkır Yalıhüyük ve tüm bölgede, ortak sinerji ve üyeleri ile bölgenin gelişmesi üretimin ve istihdamın artması için gayret ettiklerini. Öncelikli olarak bölgenin gelişmesi için Termal, tarih ve göl turizmi, organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi, alüminyum teşvik bölgesi ilan edilmesi, savunma sanayi gibi birçok konuda hayata geçirmeyi planladığımız ve hazırlıklarını sürdürdüğümüz projelerimiz var. Bu projelerimizi önümüzdeki dönemlerde hayata geçirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Hediye takdimi ardından ziyaret sona erdi.


Bu haber 2239 kez okundu.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLARSeydişehir Fm ve Haber Ajans YAYLALI MEDYA© 2022| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM