Seydişehir Ülkücü İşçiler Derneği düzenlenen törenle hizmete girdi
Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Seydişehir Ülkücü İşçiler Derneği düzenlenen törenle hizmete girdi
Siyaset
2016-04-25 11:30

Seydişehir Ülkücü İşçiler Derneği düzenlenen törenle hizmete girdi

Hacı Seyit Ali Mahallesi 230 sokakta açılan derneğin açılışına Ülkücü işçiler kurucusu üyesi Salih Dilek, Ülkücü İşçiler genel başkan yardımcısı Mutlu Özdemir, 70’li yıllarda ki Ülkü İşçiler derneği başkanlarından Turgut Taşören, Arif Bilgin, Özdemir Dargeçit, Seydişehir ilçe başkanı Abdullah Söğüt, eski belediye başkanı Abdulkadir Çat, Ülkü Ocakları başkanı Abdullah Yüksel katıldı.

Yeni açılan Ülkücü İşçiler derneğinin başkanlığını Fatih Yorgancılar getirilirken yönetim kuruluda, Ebru Altıok, Gizem Yavuz, Akın Bozkurt, Halit Küçük, Anıl Altıok, Hasan Dağlı, Ramazan Yüce’den oluştu.

Dernek olarak milletini, vatanını, bayrağını seven tüm milliyetçi işçileri kucaklayan bir anlayışla hareket edeceklerini belirten başkan Fatih Yorgancılar, Yeni hizmet binasını açmaktan mutlu olduklarını ifade ederek ; ‘’Türk işçi hareketine yön vermek için derneğimizi açmanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Ülkücü işçinin nefes aldığı her yerde hızla büyümeye devam edeceğiz.’’dedi.

Ülkücü İşçiler kurucu üyesi eski Sendikacılardan Salih Dilek, Seydişehir’in 70’li yıllarda komünizmle mücadelede önemli bir yeri olduğunu ve kendilerinin de o yıllarda görevli olarak Seydişehir’de bulunduğunu söyleyerek; “O yıllarda komünistler Rusya’dan talimat alıyorlardı. Seydişehir’de o zaman önemli işçi merkezlerinden biriydi. Yanlış hatırlamıyorsam o zaman ETİ A.Ş.’de 8 bin işçi çalışıyordu. Biz buradaki Sendika mücadelemizde Seydişehir’de oynanan oyunu bozduk. Burada rahmetle andığımız Ülkücü şehidimiz Hasan Kadıoğlu şehit edildiği zaman Seydişehir şaha kalkmıştı. Benim için Seydişehir’in büyük bir önemi vardır. Çağırdıklarında sizlerle buluşmak bu açılışı yapmaya seve seve geldim.” dedi.

Dilek, davalarının vatanın bütünlüğünü korumak, milletimizi yüceltmek olduğunu belirterek; “Anadolu’muzda yüzlerce medeniyet yaşamıştır. Onun için Anadolu’ya sahip çıkmanın ve Anadolu’da yaşamanın bedeli vardır. Ülkücü hareket bu bedeli zamanı geldiğinde ödemiş ve tekrar ödemeye de hazırdır. Allah korusun vatanımızı ve milletimizi korumazsak Suriye ve Irak gibi muhacir durumuna düşeriz. Unutmayalım ki bu vatanın gerçek sahipleri bizleriz.” şeklinde konuştu.


Bu haber 3989 kez okundu.

HAVA DURUMU

SEYDISEHIR

SON YORUMLARSeydişehir Fm ve Haber Ajans YAYLALI MEDYA© 2022| İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

SEYDİŞEHİR FM